Ka Siiri Sisask loobus EKRE ridades kandideerimisest

{{1538380980000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Sarnaselt Jaan Männikule teatas nüüd ka Siiri Sisask, et loobub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridades riigikogusse kandideerimisest.

Veel laupäeval rääkis Sisask EKRE volikogul, et liitub erakonnaga ja kandideerib eelseisvatel riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaal. Esmaspäeva hommikul andis aga Sisask teada, et võtab oma kandidatuuri tagasi, kuna on oma väljaütlemistega riivanud paljude EKRE liikmete tõekspidamisi.

"Seoses minu selgete väljaütlemistega samasooliste perede kaitseks olen tekitanud EKRE paljudes liikmetes pahameelt. Kahjuks jään ma selles küsimuses endale kindlaks ja sellega seoses võtan tagasi oma kandidatuuri EKRE valimisnimekirjades osalemiseks 2019. aasta riigikogu valimistel," ütles Sisask.

EKRE esimehe Mart Helme sõnul on kooseluseaduse tühistamine erakonna jaoks üks kõige olulisemaid väärtusküsimusi.

"Ei ole mõeldav, et järgmises fraktsioonis on liikmeid, kelle puhul me ei saa olla kindlad, et ta seda poliitikat oma häälega ei toeta. Erakond väärtusküsimustes kompromissile ei lähe ja soinistumine on välistatud."

Mõned nädalad tagasi loobus Eesti Panga nõukogu endine esimees Jaan Männik EKRE ridades riigikokku kandideerimisest. Männiku sõnul olid tema otsuse taga ta täiskasvanud lapsed, kes pidid kogu aeg kuulma jutte "Su isa on rassist!" ning vastama küsimustele "Kas su isa on rassist?".

1. oktoobri seisuga oli EKRE-l 8536 liiget.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: