Putin: oleks kahju, kui Euroopa oma huvide eest ei seisaks

Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul oleks kahju, kui Euroopa ei suudaks gaasijuhtme Nord Stream 2 asjus enda eest seista.

Putin ütles seda ühisel pressikonverentsil Euroopa Liidu eesistuja Austria liidukantsleri Sebastian Kurtziga, vahendasid ERR-i teleuudised.

Austria valitsusliidus on praegu Kurzi Austria Rahvapartei (ÖVP) ja Kremli-sõbralikud paremäärmuslased Austria Vabadusparteist (FPÖ) ning Viin on teatanud, et tahab olla sillaks ida ja lääne vahel. Kurz kohtus Putiniga juba neljandat korda sellel aastal.

Pressikonverentsil Nord Streamist rääkides tuletas Putin "hoiatava eeskujuna" meelde, kuidas Bulgaaria loobus South Streami gaasijuhtmest.

"Bulgaaria loobus välise surve tõttu sellest projektist. Nüüd kahetsevad nad seda ja arutavad, kuidas saada meie gaasi Türgi kaudu.Oleks kahju, kui Euroopa sarnaneks Bulgaariaga, oleks sama nõrk ega suudaks enda rahvuslikke huve kaitsta," väitis Venemaa president.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: