Eesti esindajad on ÜRO-kampaania raames kohtunud 170 riigiga

ÜRO Julgeolekunõukogu liikmed.
ÜRO Julgeolekunõukogu liikmed. Autor/allikas: Craig Ruttle/AP Photo/Scanpix

Eesti juhid on ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikme koha võitmiseks peetaval kampaania käigus kohtunud umbes 170 riigi esindajatega.

"Oleme viimaste aastate jooksul kohtunud ministri või kõrgemal tasemel vähemalt 170 riigi esindajatega, kellega oleme ÜRO teemat puudutanud," ütles Eesti kampaaniatoimkonna juht Margus Kolga reedel BNS-ile.

Kuna ei ole täpselt teada, kuidas igas riigis otsused tehakse, siis tuleb sõnumit saata erinevatele tasanditele - alates riigipeast ja valitsuse liikmetest kuni diplomaatilise korpuseni, selgitas ta.

"Püüame iga päeva võtta vähemalt ühe riigiga kontakti. Viimasel ajal oleme iga kvartal suhelnud ligi saja riigiga," rääkis Kolga reedel presidendi kantseleis Kadriorus peetud pressikonverentsil.

Kolga sõnul on Eesti nõrkuseks kampaanias, et meil on suhteliselt vähe diplomaatilisi esindusi ja olemasolevad paiknevad valdavalt Euroopas või maailma demokraatlikes riikides.

Seepärast kasutabki Eesti akiivselt mitmepoolsete kohtumiste ja regionaalsete tippkohtumiste formaate, märkis ta.

Nii näiteks kohtusid Eesti president, peaminister ja välisminister eelmisel nädalal New Yorgis ÜRO Peaassamblee raames ligi 80 riigi esindajatega.

Eesti kandideerib ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021. Eesti konkureerib oma regioonis sellele kohale Rumeeniaga ning lõplik hääletus, kus osalevad kõik 193 ÜRO liikmesriiki, toimub järgmise aasta juunis. Salajasel hääletusel on vaja saada kahe kolmandiku hääletanute toetus.

2017. aasta juulis alustas Eesti kampaania aktiivset faasi. Kampaaniategevusi koordineerib välisministeerium, kuid selles osalevad ka president ja peaminister ning diplomaadid ja riigikogu liikmed.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: