Turu Ülikooli meditsiinitudengid ühinesid võitluseks valeväidetega

Turu Ülikool.
Turu Ülikool. Autor/allikas: utu.fi

Turu Ülikooli meditsiinitudengid asutasid organisatsiooni, mille eesmärgiks on ennetada vale või eksitava informatsiooni levikut ning tugevdada meditsiinilist haritust ühiskonnas.

Organisatsioon Vastalääke (Antidoot, kuid tegu on ka teatava sõnamänguga, mis viitab vastupanuvõitlusele - Toim.) sai Yle artikli kohaselt alguse sellest, et meditsiinitudengid olid pettunud, kuivõrd palju liigub Soome avalikkuses meditsiini ja tervishoiu kohta valeväiteid ning kuulujutte, näiteks vaktsiinide teemal või nn alternatiivmeditsiini vallas.

Seega on osaliselt ka eesmärgiks koolitada välja põlvkond, kes oleks võimeline meedias sõna võtma, suudaks lükata ümber valearvamusi ning oskaks valeväidete asemele pakkuda arusaadavat ja samas teaduslikku põhja omavat informatsiooni. Seetõttu pakub organisatsioon oma liikmetele ka koolitusi, mis puudutavad näiteks kommunikatsiooni ja kirjalikku eneseväljendusoskust.

Turu Ülikooli meditsiiniteaduskonna 75. aastapäeva tähistamisel eelmisel nädalal võttis samal teemal sõna ka professor Juhani Knuuti, kes juhtis tähelepanu sellele, et igasugused uskumustele põhinevad seisukohad tervise teemal on endiselt populaarsed hoolimata sellest, et arstiteadusel põhinevat informatsiooni on vabalt kättesaadaval üha rohkem.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: