Järgmisel aastal osaleb välismissioonidel kuni 250 kaitseväelast

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti missioonisõdurid Malis. Autor/allikas: Sõdurileht.

Kaitseministeerium soovib riigikogult mandaati kümneks välismissiooniks 2019. aastal, mis hõlmaks kokku kuni 250 kaitseväelast.

Kaitseministeerium tahab kuni 50 kaitseväelase edasist osalemist Prantsusmaa sõjalisel operatsioonil Barkhane, mis jätkub Malis.

Liibanonis jätkaks ÜRO rahuvalvemissioonil 2019. aasta lõpuni kuni kolm kaitseväelast.

Vajaduse korral soovib kaitsevägi kuni 20 kaitseväelase osalemist Ühendkuningriigi ühendekspeditsiooniväe koosseisus ÜRO põhikirja VI ja VII peatüki alusel rahu ja julgeoleku säilitamise või taastamise eesmärgil korraldatavas sõjalises operatsioonis.

NATO kiirreageerimisjõududesse on Eesti valmis panustama kuni 52 kaitseväelasega mõnes rahu ja julgeoleku säilitamise või taastamise eesmärgil korraldatavas operatsioonis.

Kuni kuus kaitseväelast jätkaks riigikogu heakskiidu korral konfliktijärgsel rahutagamismissioonil Liibanonis, Iisraelis, Egiptuses ja Süürias.

NATO missioonil Iraagis plaanib kaitsevägi jätkata kuni viie kaitseväelasega.

Kuni 10 kaitseväelast on järgmisel aastal osalemas USA juhitaval rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil Inherent Resolve.

Euroopa Liidu missioonil Eunavfor Med/Sophia jätkaks plaanide põhjal kuni kuus kaitseväelast.

Kaitseministeerium soovib riigikogult mandaati kuni 50 kaitseväelase kasutamiseks NATO või selle liikmesriigi, Euroopa Liidu või ÜRO juhitaval ÜRO põhikirja VI või VII peatükis sätestatu alusel rahu ja julgeoleku säilitamise või taastamise eesmärgil korraldataval sõjalisel operatsioonil. Seda juhul, kui selline vajadus tekib.

Afganistani väljaõppe- ja nõustamismissioonil jätkaks kaitseministeeriumi soovil kuni 46 kaitseväelast.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: