Eesti 200 sai erakonna loomiseks nõutavad 500 liiget täis

{{1540196400000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Poliitiline liikumine Eesti 200 sai esmaspäeval kokku erakonna loomiseks vajalikud 500 liiget.

Eesti 200 on varem teatanud, et erakonna asutamiskongress toimub 3. novembril. Seal on lubanud esimeheks oma kandidatuuri üles seada Kristina Kallas.

"500 liikme verstapost on rõõmustav, aga see ei ole kindlasti meie lõppeesmärk. Mida rohkem kaasamõtlejaid meiega ühineb, seda parem. Seega ootame endiselt meiega liituma kõiki inimesi, kes muretsevad Eesti pika plaani pärast ja tahaksid olla osa uue poliitilise jõu asutamisest," ütles Eesti 200 üks asutajatest Priit Alamäe.

Erakonna asutamiskoosolekul otsustatakse erakonna loomine, kinnitatakse põhikiri ja programm, valitakse revisjonikomisjon, juhatuse liikmed ja juhatuse esimees.

Eesti 200 on poliitiline liikumine, mis avaldas oma manifesti tänavu mais. Augustis otsustas MTÜ Eesti 200 nõukogu, et liikumisest saab erakond ja osaletakse 2019. aasta riigikogu valimistel.

Eesti 200 tuletuslik toetus oleks Turu-uuringute AS-i uuringu põhjal praegu ligikaudu üheksa protsenti. Kantar Emori uuring asetab liikumise toetuse viie protsendi juurde.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: