Eesti 200 panustab võimalikult lihtsale erakonna juhtimisele

Kristina Kallas
Kristina Kallas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Poliitiline liikumine Eesti 200 plaanib eeloleval laupäeval erakonnastuda ja võtta võrreldes teiste parteidega kasutusele lihtsama juhtimisstruktuuri.

Erakonna esimeheks pürgiv Kristina Kallas ütles ERR-ile, et kõigepealt tuleb põhikirja projekt koos muudatusettepanekutega läbi hääletada, kuid see näeb ette 12-liikmelist juhatust. Juhatuse esimehe kõrval hakkab tööle kaks aseesimeest.

"Meie puhul on tegemist poliitilise start-up'iga, meil on väike liikmeskond ja me ei ole seadnud eesmärgiks suure liikmeskonnaga erakonna ehitamist. See tähendab, et meie juhtimisstruktuurid on väga lihtsad," selgitas Kallas.

Eesti 200 ei hakka vähemalt esialgu olema piirkondi, volikogu ega muid struktuuriüksusi.

"Praeguse projekti järgi on meil üldkogu ja juhatus. Meil on võimalus põhikirja järgi luua piirkondi ja muid üksusi, nagu noortekogu või naiskogu, aga me seda ette praegu küll ei visioneeri," märkis Kallas.

"Me oleme nii väiksed, et meil ei ole mõislik esitada väga keerulist struktuuri, mis teeb otsustusprotsessi pikaks ja kohmakaks. Demokraatlikkuse mõttes loomulikult on vaja kaasamiseks mingeid mehhanisme leida, aga võib-olla me leiutame hoopis teistsuguse lähenemise, kuidas me suudame inimesi kaasata ilma, et looks traditsioonilise struktuuri," lisas ta.

Valimistele kavatseb Eesti 200 välja minna täisnimekirjaga. Erakonna kasvatamise plaanide kohta ütles Kallas, et 500 inimest on juba suur number. "Meie eesmärk ei ole kindlasti saada 18 000 liikmega erakonnaks, see ei ole kunagi meie eesmärk olnud."

Kallasele teadaolevalt on tema praegu ainus kandidaat esimehe kohale, kuid viimane aeg vastaskandidaate üles seada on erakonna üldkogul.

Eesti 200 üldkogu toimub laupäeval Swissotelis. Ühingu liikmed ning hääletavad, kas muutuda erakonnaks ja osaleda riigikogu valimistel.

Lisaks valitakse erakonnale juhatus, juhatuse esimees ja revisjonikomisjon ning kinnitatakse erakonna põhikiri ja programm.

MTÜ Eesti 200 on poliitiline liikumine, mis avaldas oma manifesti tänavu mais.

Augustis otsustas Eesti 200 nõukogu, et liikumisest peab saama erakond ja osaletakse 2019. aasta riigikogu valimistel.

Eesti 200 põhisõnum on, et Eesti riigil on ummikusse jooksmise vältimiseks vaja hakata rakendama pikka plaani, mis tagaks riigi jõukuse, ühtsuse, eesrindlikkuse ja efektiivsuse ka tulevikus.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: