Browder süüdistab Nordeat juba 405 miljoni dollari pesemises

Finantsist Bill Browder.
Finantsist Bill Browder. Autor/allikas: Francisco Seco/AP Photo/Scanpix

Investeerimisfondi Hermitage Capital juhtiv Bill Browder süüdistab Nordea panka juba 405 miljoni dollari ulatuses kahtlaste tehingute vahendamises, teatas Bloomberg.

Möödunud nädal esitas Browder Põhjamaade ametivõimudele taotluse uurida, kas läbi piirkonna suurima panga Nordea on liikunud 175 miljoni dollari ulatuses kahtlast raha. Nüüd teatas ta aga, et tal on tõendeid suisa 405 miljoni dollari ulatuses kahtlaste tehingute kohta ja, et ta on esitanud taotluse seda uurida ka Soome ametivõimudele.

Browder märkis, et ei ole välistatud, et see summa tulevikus veelgi kasvab. "Lõplik summa ei ole teada," ütles ta usutluses Bloombergile. "Jätkame olemasolevate andmete analüüsimist ja saame pidevalt uut infot erinevatest riikidest."

Browderi sõnul liikus raha Nordea panka Danske Eesti filiaalis ja Leedu Ukio pangas registreeritud fiktiivsete ettevõtete kaudu, mis loodi rahapesemiseks ja maksude vältimiseks perioodil 2007-2013.

Nordea kõneisik Afroditi Kellberg ütles, et pank on Brodweri süüdistustest teadlik ja teeb ametivõimudega asja uurimises koostööd. Samuti ütles ta, et pank on teinud suuri investeeringuid, et rahapesu tõkestada.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: