Danske Bank peab erakorralise üldkoosoleku nõukogu välja vahetamiseks

Danske Banki Eesti filiaal Narva maanteel.
Danske Banki Eesti filiaal Narva maanteel. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Danske Bank kutsub suuromaniku A.P. Møller Holdingu kutsel kokku erakorralise üldkoosoleku, et vahetada välja kaks panga nõukogu liiget.

Erakorralise üldkoosoleku eesmärk on kahe uue nõukogu liikme nimetamine. A.P. Møller Holding paneb kandidaatidena ette Taani tööstuskoja tegevjuhi Karsten Dybvadi ja A.P. Møller Holding A/S juhatuse liikme Jan Thorsgaard Nielseni.

"Mitmete oluliste aktsionäridega peetud kõneluste järel ning panga praegust olukorda arvesse võttes on nõukogu liikmed arutanud nõukogu tulevast koosseisu ning nõustub, et erakorralised ja laiaulatuslikud muudatused on vajalikud, et taastada kõikide panga huvipoolte usaldus," teatas Danske börsile.

Nii nõukogu esimees Ole Andersen kui ka auditikomitee juht Jørn P. Jensen on väljendanud soovi seoses erakorralise üldkoosolekuga ametist taanduda. Carol Sergeant ja Rolv Erik Ryssdal on öelnud, et plaanivad ametis jätkata, tagamaks asjade üle andmine uuele nõukogule, ent ei kandideeri nõukokku tagasi tuleva aasta märtsis toimuvatel korralistel valimistel.

"Panga olukorda arvesse võttes jagavad nõukogu liikmed ja mina A.P. Møller Holding A/S-i seisukohta, et on vaja tuleviku juhtimine ning nõukogu koosseis selgeks teha nii ruttu kui võimalik," ütles Andersen börsiteate vahendusel.

Tema sõnul toetab nõukogu täiel määral mõlemat pakutud kandidaati. "Oma oskuste ja kogemuse tõttu suudavad nad märkimisväärselt panustada panga edasisesse arengusse, sealhulgas eriti olulisse ülesandesse taastada kõikide panga huvipoolte usaldus," lisas Danske praegune nõukogu esimees.

Pank kinnitas börsiteates ka, et jätkab uue tegevjuhi otsinguid.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: