X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Komisjon: politsei otsus liiklusjärelevalvet suurendada andis tulemusi

Liikluspolitsei.
Liikluspolitsei. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Valitsuse liikluskomisjon soovib liiklusohutust suurendada tõhusama järelevalve ja maanteede olukorra parandamisega.

Liikluskomisjoni juht majandus- ja taristuminister Kadri Simson märkis, et augustis suunas politsei liiklusjärelevalvesse 40 protsenti rohkem tööaega kui juulis ning seda oli ka liikluspildis näha.

Samuti pööratakse Simsoni sõnul jätkuvalt suurt tähelepanu olemasoleva taristu korrashoiule, tõsteti hooldenorme ning koostöös omavalitsustega tehakse ülekäiguradasid nähtavamaks.

Riigiteede hoiu rahastamise kogumaht aastatel 2018–2020 kasvab varasema plaaniga võrreldes ligi 113 miljoni võrra.

Siseminister Andres Anvelt märkis, et suvine otsus politsei liiklusjärelevalve mahtu suurendada parandas kohe ka liiklusolukorda.

"Kui juulis oli üle aastate õnnetusterohkeim kuu, siis augustis hakkas see arv kukkuma ja septembris juhtus vähem kannatanutega liiklusõnnetusi kui viimasel kaheksal aastal. Arvestades, et meie teedele tuleb aina rohkem sõidukeid ja liikluskoormus suureneb, tuleb ka järelevalvet aina rohkem teha ning üks lahendusi on järelevalve tegemise õiguse laiendamine kohalikule omavalitsusele," ütles Anvelt.

Anvelti arvates on vaja algatada arutelu veapunktisüsteemi kehtestamise üle.

"Alternatiivsete mõjutusmeetmete kasutamine - alkoholijoobes juhile sõltuvusravi, liiklusraevutsejale vihanõustamine, nutijoodikule täiendkoolitus - eeldab väga mitme ametkonna koostööd, mis omakorda vajab poliitilist kokkulepet. Mulle tundub, et ühiskond on selleks valmis, et astuda liiklusohutuses igas mõttes samm edasi," lisas Anvelt.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: