Danske ja Taani pankurid vabandasid rahapesuskandaali pärast

Danske Bank ja Taani Pankurite Assotsiatsioon vabandasid rahapesuskandaali pärast.

Nii pangajuht kui ka pankurite ühenduse esindaja leidsid, et ebaseaduslik tegevus on teinud suurt kahju ühiskonnale tervikuna ning kahjustanud kogu pangandussektori, mitte ainult ühe panga mainet, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mõlema sõnul on rahapesuskandaali tõttu tekkinud rahva hulgas üldine usaldamatus krediidiasutuste vastu ning usalduse taastamiseks kulub ilmselt aastaid.

"Nende vigade pärast tahame vabandada oma klientide ja kogu ühiskonna ees. Skandaali tulemusel oleme keset tõsist usalduskriisi. Me peame alati olema kriitilised selle suhtes, kuidas me raha kasutame. Me ei tohi iialgi kasumit eetikast ettepoole seada," sõnas pankurite assotsiatsiooni esimees Michael Rasmussen.

"Pole mingit kahtlust, et meile Danske Bankis langeb suur vastutus selle olukorra pärast, kus finantssektor praegu on. Meil on selle pärast väga kahju. Seda pole üldse lõbus kuulata," ütles Danske Banki tegevdirektori kohusetäitja Jesper Nielsen.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: