Saksamaa, Venemaa ja Türgi lubasid Iraaniga kauplemist jätkata

Saksamaa, Venemaa ja Türgi kritiseerisid USA kehtestatud sanktsioone Iraani vastu, lubades neid mitte järgida ja jätkata Iraaniga kauplemist.

Saksamaa välisministri Heiko Maasi hinnangul tugevdaks sanktsioonide tõttu kokkuvajuv Iraani majandus radikaalseid jõude. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi arvates ei ole USA sanktsioonid legitiimsed. President Recep Tayyip Erdoğan lubas teemat arutada USA presidendi Donald Trumpiga nädalavahetusel, kui ta sõidab Washingtoni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Peame seda valeks sammuks. Oleme seda korduvalt viimastel nädalatel ja kuudel öelnud. Euroopa Liidus oleme niimoodi kokku leppinud. Saksamaa on oma sõprade Prantsusmaa ja Suurbritanniaga nõus ning Euroopa Liidus töötame
uute võimaluste kallal, et jätkata kaubandust Iraaniga. Usume kindlalt, et 2015. aasta kokkulepe takistab Iraanil uraani rikastamist sõjalisel eesmärgil," kommenteeris Maas.

"Meie seisukoht on olnud algusest peale selge ja siin pole midagi uut. Oleme korduvalt rõhutanud seda siis, kui asi puudutab naftat. Siin pole muud võimalust. Seepärast me kindlasti ei järgi sanktsioone," rääkis Erdoğan.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: