Iraani president: oleme silmitsi sõjaolukorraga

{{1541402820000 | amCalendar}}
President Hassan Rouhani Iraani parlamendis.
President Hassan Rouhani Iraani parlamendis. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Iraani president Hassan Rouhani ütles esmaspäeval seoses USA sanktsioonide taaskehtestamisega, et riik on silmitsi sõjaolukorraga.

Rouhani lubas riigitelevisioonis üle kantud kõnes, et Iraan saab sanktsioonide mõjust üle. "Iraan suudab täna oma naftat müüa ja see jääb nii," üles president. 

"Me oleme majandussõja olukorras. Oleme silmitsi jõhkardist vaenlasega. Me peame vastu pidama, et võita," ütles Rouhani. 

Iraanis puhkesid majanduskriisi tõttu eelmise aasta lõpus ulatuslikud valitsusvastased protestid, milles sai surma vähemalt 25 ja vahistati ligi 5000 inimest.

Iisraeli kaitseminister Avigdor Lieberman tervitas esmaspäeval jõustunud USA sanktsioone Iraani nafta- ja finantssektori vastu, nimetades neid "otsustavaks hoobiks" Teherani tegevusele regioonis.

"President Donald Trumpi julge otsus toob pöörde, mida Lähis-Idas on oodanud," märkis Lieberman avalduses. "Ainsa sammuga annab USA otsustava hoobi Iraani sissetungile Süüriasse, Liibanoni, Gazasse, Iraaki ja Jeemenisse. President Trump, te tegite seda taas. Tänan teid!"

Laupäeval tänas Trumpi Iraani-vastaste sanktsioonide taaskehtestamise eest ka Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu.

Rouhani: Iraan hiilib USA sanktsioonidest mööda

Rouhani ütles televisioonis üle kantud kõnes, et Iraan hiilib uhkelt mööda esmaspäeval jõustunud USA sanktsioonidest riigi nafta- ja finantssektori vastu.

"Teatan, et hiilime teie ebaseaduslikest ja ebaõiglasest sanktsioonidest uhkusega mööda, kuna need on rahvusvaheliste regulatsioonide vastu,"  ütles Rouhani televisioonis üle kantud kõnes.

Allikas: AP-AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: