Keskerakond tõusis eestlaste seas toetuselt teiseks parteiks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peaminister Jüri Ratas Vikerraadios.
Peaminister Jüri Ratas Vikerraadios. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna üldtoetuse kasvu taga on paljuski toetuse kasv eestlastest valijate seas, kus novembris mindi mööda EKRE-st ja tõusti Reformierakonna järel teisele kohale.

Aastaid on Keskerakonda saatnud nn vene partei kuvand, kuid Jüri Ratase erakonna esimeheks oleku ajal on ta hakanud pöörama erakonda eestikeelsete valijate poole ja kui vaadata statistikat, siis üsna õnnestunult.

Keskerakond on oma toetust eestlastest valijate seas stabiilselt kasvatanud, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest. Augustis oli see 16 protsenti, septembris 18 ja oktoobris 20 protsenti. Novembris oli eestlastest vastajate seas Keskerakonna toetus aga juba 22 protsenti, millega mööduti EKRE-st, keda toetas 19 protsenti eestlastest.

Eestlastest valijate seas on selgelt populaarseim partei Reformierakond 28 protsendi suuruse toetusega. Samas oli kuu varem Reformierakonna toetus eestlastest valijate seas 33 protsenti ja aprillis 39 protsenti.

Muust rahvusest (kes on valdavalt vene emakeelega) vastajate seas on Keskerakond endiselt populaarseim partei. Muust rahvusest valijatest valiks Keskerakonda 73 protsenti. Kuu varem oli see näitaja 74 protsenti.

Ülejäänud erakondadest saavad muust rahvusest valijate hääli veel Reformierakond (seitse protsenti), sotsiaaldemokraadid (kuus protsenti) ning pisut ka Rohelised ja Eesti 200 (mõlemad kolm protsenti).

ERR.ee veebisaates kommenteerisid erakondade värskeid toetusnumbreid sotsioloog Juhan Kivirähk ning ajakirjanikud Anvar Samost ja Urmet Kook:

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: