Laar: Eesti välispoliitiline liin pole muutunud

Mart Laar
Mart Laar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Endise peaministri ja Isamaa auesimehe Mart Laari hinnangul pole Eesti senisest välispoliitilisest konsensusest taganenud ning laseb end vaevalt mõjutada ka püüetest meie partnereid NATO-s ja Euroopa Liidus paariariikidena võtta.

Laar kirjutab Postimehe arvamusloos, et Eesti välispoliitiline liin ehk poliitiline konsensus tähendab koha omamist iga laua taga, kus võidakse Eesti saatust puudutavaid otsuseid teha ning neid laudu pole palju - NATO, Euroopa Liit ja uuemal ajal eurotsoon.

"ÜRO julgeolekunõukogu ajutise liikme koht kohe kindlasti nende hulka ei kuulu, sest riik, mida on peetud meie julgeoleku võimalikuks ohustajaks, omab selles vetoõigust," märkis ta.

Laar kutsub käimasoleval Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal kõiki üles rahulikult ja enesekindlalt väärikaks jääma. "Saan küll aru, et valimiste eel näib kasulik olevat veidi hüsteeriat kütta, kuid sellega ei maksa siiski liiale minna," arvas ta.

"Ma ei usu näiteks, et ÜRO rändelepingu toetajad sooviksid Eesti rahvast maa pealt kaotada või selle huve kahjustada, rääkimata massmigratsiooni edendamisest või selle vastased oleksid Putini sabarakud või poliitilised konjukturistid," ütles Laar.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: