Helme: kaalumisel on ka Ratase umbusaldamine

Mart Helme.
Mart Helme. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

EKRE esimees Mart Helme ütles, et välisminister Sven Mikseri umbusaldamine sõltub esmaspäeval riigikogus toimuvatest arengutest. Helme sõnul on EKRE-s kaalutud ka peaminister Jüri Ratase umbusaldamist.

Helme ütles ERR-ile, et kui kui riigikogu ei võta vastu ränderaamistiku avaldust vastu ja valitsus keeldub sellega tegelemast, siis on tegemist põhiseadusliku kriisiga.

Nädal tagasi ütles Helme, et EKRE algatab allkirjade kogumise välisminister Sven Mikseri (SDE) umbusaldamiseks. Helme sõnul ei ole umbusalduseks vajalikud 21 allkirja koos ja nende edasine kogumine sõltub sellest, mis toimub esmaspäeval ränderaamistiku avaldusega riigikogu hääletusel. Ta ütles, et fraktsioon on kaalunud ka peaminister Jüri Ratase KE) umbusaldamist.

Helme rõhutas, et ränderaamistiku avaldus peab olema sõnastatud nii, et sealt tuleb selgelt välja, et Eesti ränderaamistikuga ei liitu.

"Meie parandusettepanek seisneb selles, et me tahame seda Marrakechi lepingut tagurpidi pöörata ja väga selgelt väljendada seisukohta, et Eesti ei pea sellega ühinema. Kõik need jutud sellest, nagu me pööraks selja oma pikajalisele välispoliitilisele kursile, see kõik ei pea paika," lausus Helme.

Riigikogu hääletab esmaspäeval toimuval täiendaval istungil ÜRO ränderaamistikku avalduse üle.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: