Saudi Araabia ei anna Khashoggi mõrvas kahtlustatavaid välja

Saudi Araabia välisminister Adel al-Jubeir.
Saudi Araabia välisminister Adel al-Jubeir. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Saudi Araabia välisminister Adel al-Jubeir lükkas pühapäeval tagasi Ankara nõudmise anda Türgile välja ajakirjanik Jamal Khashoggi tapmisega seostatavad kahtlusalused.

"Me ei anna oma kodanike välja," ütles Jubeir Ar-Riyadis Pärsia Lahe koostöönõukogu (GCC) tippkohtumise järel pressikonverentsil.

"Mulle tundub huvitav, et riik, kes ei jaga meiega õiguslikes raamides informatsiooni, väljastab vahistamismäärusi," sõnas ta.

Ühendriikides elanud Saudi Araabia kroonprintsi suhtes kriitiline ajakirjanik Khashoggi mõrvati 2. oktoobril Saudi Istanbuli konsulaadis. 

Algselt mõrva sootuks eitanud Saudi võimud on rahvusvahelise surve suurenedes tunnistanud, et ajakirjanik suri "volitusteta operatsiooni" käigus.

Alles 15. novembril tunnistas Saudi Araabia, et Khashoggi uimastati konsulaadis, tapeti ja tema surnukeha tükeldati, nagu olid väitnud algusest peale Türgi võimud.

Saudi võimud on mõrvaga seoses vahistatud 21 inimest, kellest viiele nõuab valitsus surmanuhtlust, kuid eitanud kroonprints Mohammed bin Salmani igasugust seotust tapmisega, kuulutades isegi, et tema seostamine juhtumiga on kuningriigi jaoks "punane joon".

USA luureametnikud on jõudnud järelduseni, et Mohammed bin Salman pidi olema vähemalt teadlik Khashoggi tapmise plaanist, kuid president Donald Trump on selle kahtluse alla seadnud.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: