Leht: Kushner nõustas Saudi kroonprintsi pärast Khashoggi tapmist

USA presidendi nõunik ja väimees Jared Kushner ning Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman.
USA presidendi nõunik ja väimees Jared Kushner ning Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman. Autor/allikas: Saul Loeb, Ludovic Marin/AFP Photo/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi nõunik ja väimees Jared Kushner väidetavalt nõustas Saudi Araabia kroonprintsi Mohammed bin Salmanit seoses sellega, kuidas tulla välja ajakirjanik Jamal Khashoggi tapmise järel tekkinud tormilisest olukorrast, kirjutas The New York Times.

Kushner ja kroonprints on pikka aega suhelnud ka mitteametlikul tasemel ning ajalehe andmetel jätkasid nad vestlemist ka pärast Khashoggi tapmist Istanbulis Saudi Araabia konsulaadis, kuigi Valgel Majal on ametlikud protseduurid suhtluseks teiste välisliidritega.

Vestlustega kursis olevad USA ametnikud ja Saudi Araabia allikad ütlesid ajalehele, et kaks meest pöördusid sõnumites ja telefonikõnedes teineteise poole eesnime pidi.

Ühe Saudi allika sõnul pakkus Kushner kroonprintsile nõu, kuidas rahustada tekkinud tormi, kutsudes teda üles lahendama oma konflikte kogu regioonis ning vältima edasisi piinlikke olukordi.

Kushneri suhe bin Salmaniga on pannud kriitikud muretsema, et Kushner võib kergesti sattuda saudide manipulatsiooni ohvriks.

Teised Valge Maja ja Kushneriga tuttavad inimesed ütlesid lehele, et nõunik julgustas Trumpi olema kroonprintsile toeks ning säilitama Saudi Araabiaga häid suhteid.

"Jared on alati tähelepanelikult järginud protokolle ja juhiseid suhetes kroonprintsi ja kõigi teiste välisriikide ametnikega," kommenteeris Valge Maja pressiesindaja.

USA elanik ja Washington Posti kaasautor Jamal Khashoggi tapeti Istanbulis asuvas konsulaadis oktoobri alguses.

Vaatamata kongressi liikmetelt tulevale survele ja luureametite väidetavatele tõenditele, et mõrva tellis kroonprints, ei ole Trump teda otseselt juhtunuga seotuse eest hukka mõistnud.

USA kaitseminister James Mattis ütles eelmisel nädalal, et ajakirjaniku surma uurimine jätkub.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: