Merkel: Saksamaa toetab Vene-sanktsioonide laiendamist

Angela Merkel.
Angela Merkel. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles kolmapäeval rahvasaadikutele, et Berliin toetab Venemaa vastu kehtestatud Euroopa Liidu sanktsioonide laiendamist.

Mitmel pool Euroopas on tehtud üleskutseid sanktsioone laiendada seoses kolme Ukraina laeva hõivamisega Venemaa poolt Kertši väinas 25. novembril, vahendas Reuters.

Ka Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk märkis kolmapäeval, et neljapäeval algaval Ülemkogul on teemaks Venemaa sanktsioonide laiendamine.

Tusk juhib 13. ja 14. detsembril EL-i liidrite tippkohtumist, kus tõenäoliselt pikendatakse aasta võrra seniseid sanktsioone Venemaa kaitse-, energia- ja pangandussektorile. Sanktsioonid on kehtestatud seoses Venemaa rolliga Ukraina kriisis.

"Euroopa on Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse toetuses ühtne. Seetõttu olen ma kindel, et EL pikendab Venemaa-vastaseid sanktsioone detsembris," ütles Tusk juba 30. novembril.

Samas ütles üks kõrge Saksamaa ametnik kolmapäeval Reutersile, et mingit konsensust uute sanktsioonide kehtestamise asjus EL-i liikmesriikide seas ei ole.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: