EKRE toetus tõuseb, Reformierakonna toetus teist kuud langemas

Viimase kuu jooksul poliitdebatti vedanud ÜRO ränderaamistik ning sellega seonduv otsene konflikt Konservatiivse Rahvapartei ja sotsiaaldemokraatide kandidaadi Indrek Tarandi vahel kasvatas EKRE toetust.

Nii selgub Rahvusringhäälingu tellitud Turu-uuringute Aktsiaseltsi küsitlusest.

Kui novembris toetas EKRE-t 15% valijaist, tõusis see jõulukuuks 18%-le. Seega on EKRE jätkuvalt kolmas erakond, sest opositsiooni suurimat jõudu Reformierakonda toetab 21% valijaist ning Keskerakonda 31% valijaist. Nii Reformierakond kui Keskerakond kaotasid võrreldes novembriga 2% võrra toetust.

Teiste erakondade toetus detsembris ei muutunud. Sotsiaaldemokraate toetab jätkuvalt 8, Eesti 200-t 7 ning Isamaad 5% valijaist. Ülejäänud erakonnad jäid alla valimiskünnised.

Samal ajal kui EKRE toetus tõusis, suurenes valimiseelistuseta inimeste seas ka nende hulk, kes EKRE poolt kindlasti oma häält ei annaks. Uuringujuht Juhan Kivirähk ütles Indrek Lepikule, et EKRE ei saa sellest päris mööda vaadata.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: