Tusk: EL pikendas majandussanktsioone Venemaa vastu

{{1544727840000 | amCalendar}}
Foto: YVES HERMAN/Reuters/Scanpix

Euroopa Liidu liidrid pikendasid neljapäeval kuue kuu võrra Venemaa vastu seoses Ukraina konfliktiga kehtestatud majandussanktsioone.

"EL kiitis ühehäälselt heaks majandussanktsioonide pikendamise Venemaa vastu, arvestades olematuid edusamme Minski lepete jõustamisel," kirjutas Euroopa Ülemkogu alaline esimees Donald Tusk Twitteris.

Euroopa Liidu liidrid nõudsid ühtlasi, et Venemaa vabastaks vangistatud Ukraina mered ja laseksid läbi laevaliikluse Kertši väinas. Väljendati ka sügavat muret seoses konflikti ägenemisega.

"Venemaa jõukasutusele ei ole õigustust," märgiti EL-i avalduses.

EL väljendas samas ka valmidust anda lisatoetust Ukraina piirkondadele, mis kujunenud olukorra tõttu kõige rohkem kannatanud.

Sanktsioonide laiendamisele vajalikku toetust ei olnud

Ülemkogu pikendas sanktsioone Venemaale, sanktsioonide laiendamisele vajalikku toetust ei ole, märkisid ERR-i teleuudised.

Riigijuhid avaldasid toetust Ukrainale ja mõistsid Venemaa agressiooni Aasovi merel hukka.

Kehtivaid sanktsioone Venemaale pikendati, kuid täiendust need ei saanud.

"Eesti ambitsioonitase oli kõrgem - nii nagu ma ka ütlesin teile, et Eesti taotleb ka sanktsioonide laiendamist lisaks selle, et neid pikendada. Normandia formaadis andis ülevaate nii Angela Merkel kui ka Emmanuel Macron. Mõlema seisukoht oli, et sanktsioone kindlasti tuleb pikendada. Kui rääkida laiendamise aspektist, siis see toetust ei leidnud ülemkogul. Küll aga lisati teksti viited rahvusvahelise õiguse rikkumisele," selgitas Eesti peaminister Jüri Ratas ERR-ile.

Toimetaja: Karin Koppel, Epp Ehand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: