Suurbritannia opositsioonijuht lubas võidu korral Brexitiga jätkata

Tööpartei liider Jeremy Corbyn.
Tööpartei liider Jeremy Corbyn. Autor/allikas: Ben Stansall/AFP/Scanpix

Suurbritannia opositsioonijuht Jeremy Corbyn lubas väljaandele Guardian antud usutluses, et jätkab Brexiti-protsessi, kui erakond võidab võimalikel enneaegsetel valimistel.

Erakonnajuht Corbyn pälvis väljaütlemisega paljude oma Tööpartei kaaslaste pahameele.

Corbyn kinnitas ühtlasi, et ei soovi toetada Suurbritannia Euroopa Liitu jäämist, kui riigis korraldataks selle üle uus rahvahääletus.

Suur osa Tööpartei liikmetest sooviks Suurbritannia Euroopa Liidus püsimist. Guardiani andmetel on vallandanud Corbyni EL-i vastased arvamused juba suure kriitikalaine eriti erakonna vasakpoolsemate esindajate seas, kes aitasid tal parteijuhiks saada.

"Jeremy Corbynit ähvardab miljonite noorte ja tudengite toetuse kaotus, mida ta vajab, kui tahab kunagi saada peaministriks," ütles parteiaktivist Richard Brooks.

Corbyn põhjendas oma Euroopa Liidu vastaseid vaateid sellega, et ühenduse riiklite toetuste reeglid tõkestaksid Tööpartei juhitud valitsusel toetamast kohalikku tööstust.

Tööpartei on Euroopa Liidu osas lõhenenud.

"Umbes 60 protsenti leiboristide toetajatest hääletas Suurbritannia Euroopa Liitu jäämise poolt ja umbes 40 vastu," märkis Corbyn.

Teisipäeval lükkas Downing Street tagasi Corbyni taotluse korraldada mittesiduv umbusaldushääletus Theresa May vastu. Briti ministrid kohtuvad teisipäeval, et arutada plaane juhuks, kui Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust leppeta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: