Türgi ja Venemaa asuvad koordineerima sõjategevust Süürias

{{1546092060000 | amCalendar}}
Foto: Sputnik/Scanpix

Venemaa ja Türgi leppisid laupäeval kokku, et hakkavad pärast läinudnädalast teadet USA vägede lahkumisest kooskõlastama oma maavägede operatsioone Süürias, ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

"Loomulikult pöörasime erilist tähelepanu uutele asjaoludele, mis kerkisid esile teatega USA sõdurite lahkumisest (Süüriast)," ütles Lavrov pärast kohtumist Türgi välisministri Mevlüt Çavuşoğluga Moskvas.

"Jõudsime kokkuleppele, kuidas Venemaa ja Türgi sõjaväe esindajad jätkavad oma sammude koordineerimist uues olukorras eesmärgiga terrorioht Süürias lõplikult välja juurida."

Çavuşoğlu kinnitas kahe riigi Süüria-operatsioonide koordineerimist. Lisaks arutati ka põgenike kojuminekule kaasaaitamise plaani.

"Jätkame aktiivset tööd ja koordineerimist meie Venemaa ja Iraani kolleegidega, et kiirendada poliitilise lahenduse saabumist Süüria Vabariigis," lisas Çavuşoğlu vene keelde tõlgitud avalduses.

Çavuşoğlu sõnul arutasid riigid laupäeval kaitse- ja välisministrite, luureteenistuste juhtide ning sõjaväe juhtidega ühiseid samme Idlibi pingelõdvendustsooni jõustamiseks.

Algselt teatasid pooled, et Moskvas kohtutakse niinimetatud 2+2 formaadis, mis tähendas kaitse- ja välisministreid. Hiljem aga selgus, et istungil osalesid ka mõlema poole luurejuhid.

Lisaks Lavrovile osalesid istungil Venemaa poolelt kaitseminister Sergei Šoigu, Kremli välisnõunik Juri Ušakov, välisluureameti SVR juht Sergei Narõškin, sõjaväeluure GRU juhi kohusetäitja Igor Kostjukov ning kindralstaabi ülem Valeri Gerassimov.

Türgi delegatsiooni kuulusid lisaks Çavuşoğlule ka kaitseminister Hulusi Akar, luurejuht Hakan Fidan ning presidendi pressiesindaja İbrahim Kalın.

USA president Donald Trump teatas eelmisel nädalal, et viib Süüriast ära kõik USA 2000 sõdurit. Tema sõnul on USA oma eesmärgi saavutanud ning äärmusrühmitus ISIS on "rivist välja löödud".

ISIS on kaotanud pea kõik oma kunagisest territooriumist, aga arvatakse, et Süürias on veel tuhandeid selle võitlejaid.

Reedel teatas Venemaa, et võõrustab tuleva aasta algul kolmepoolset tippkohtumist Türgi ja Iraaniga.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: