Tanel Kiik: Keskerakond sihib europarlamendi valimistel kolme kohta

Tanel Kiik.
Tanel Kiik. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Keskerakonna valimisplatvormi töörühma juht ja peaministri büroo juhataja Tanel Kiik ütles ERR-ile, et Keskerakonna eesmärk on saada Euroopa Parlamendi valimistel kolm kohta ning pole välistatud, et peaministripartei nimekirjas kandideerib ka Igor Gräzin.

"Vaadates meie viimaseid toetusnumbreid ja teades, et saame Eestile juurde Euroopa Parlamendis seitsmenda mandaadi, siis pole välistatud, et saame ka kolm saadiku kohta. Me oleme sellisele olukorrale ka varem väga lähedal olnud."

Kommenteerides Igor Gräzini lahkumist Reformierakonnast ja tema avaldust selle kohta, et ta võiks kandideerida europarlamenti hoopis Keskerakonna ridades, ütles Kiik, et Keskerakond on erinevatel aegadel oma ridadesse kaasanud ka poliitikuid, kes 100 protsenti erakonna maailmavaadet ei jaga.

"Seda, kas Igor Gräzin võiks Keskerakonna nimekirjas kunagi kandideerida, kindlasti välistada ei saa," märkis Kiik.

Kiik lisas, et Keskerakonna arvates Eesti ei pea mitte ainult kuuluma Euroopa Liitu, vaid peab seal olema aktiivne ja tegus liige ning et Eesti huvides on ühtne ja tugev Euroopa Liit.

"Igor Gräzin on väljendanud oma skeptilisust paljuski Euroopa Liidus toimuva suhtes, aga minu teada mitte Euroopa Liidu kui sellise suhtes. Siin on põhimõtteline vahe. Ka Euroopa Parlamendis näeme saadikuid, kelle arvates tuleks Euroopa Liit laiali saata ja on neid, kes toetavad Euroopa Liidu kestmist, kuid nende meelest ei liigu Euroopa Liit selles suunas, kuhu ta liikuda võiks. Küsimus on, kumba leeri kuulub Igor Gräzin."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: