Dokument: Manafort jagas Vene-Ukraina ärimehega Trumpi kampaaniaandmeid

Foto, mis Manafortist tehti 2018. aasta juulis Virginia kinnipidamisasutuses.
Foto, mis Manafortist tehti 2018. aasta juulis Virginia kinnipidamisasutuses. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Teisipäeval avalikuks saanud kohtudokumentide kohaselt jagas Donald Trumpi kunagine kampaaniajuht 2016. aastal reitinguküsitluste andmeid Venemaa luurega seostatud Ukraina ärimehe Konstantin Kilimnikiga.

Manafort, kes on juba varem kohtu poolt maksu- ja pangapettustes süüdi mõistetud, on praegu kohtu all seoses sellega, et nn Venemaa-juurdlust juhtiva eriprokuröri Robert Muelleri meeskond süüdistab teda ülekuulamisel valetamises, vahendas Politico.

Süüdistuse kohaselt valetas Manafort Muellerile Kilimnikiga kohtumiste teemal. Muuhulgas ei rääkinud ta sellest, et arutas Venemaa-Ukraina topeltkodakondsusega ja Vene luurega seostatud Kilimnikiga korduvalt Ukraina rahuprotsessi.

Teisipäeval Manaforti advokaatide poolt esitatud dokumentidest välja tulnud asjaolud polnud varem avalikult teada.

Manaforti advokaadid väidavad, et nende kliendi poolt Muellerile esitatud valeväited ei olnud tahtlikud ja tulenesid sellest, et Manafort oli kohtumisteks halvasti ette valmistanud.

Manaforti ja Kilimniki lähem tutvus sai väidetavalt alguse ajal, kui Manafort töötas endises Nõukogude Liidus poliitilise nõunikuna, sealhulgas aitas ta kampaaniat teha Ukraina endisel presidendil Viktor Janukovitšil.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: