Erdogan kritiseeris USA-d Süüria asjus ning Euroopat Venezuela teemal

Türgi president Recep Tayyip Erdogan süüdistas Ameerika Ühendriike venitamistaktikas, sest Süürias ei ole endiselt loodud puhvertsooni Manbiji linna ümbruses.

Erdogan ähvardas, et Türgi loob tsooni üksi, kui Washingtoni ei kavatse sellesse panustada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Türgi riigijuht süüdistas ka Euroopa riike demokraatia vastases tegevuses, sest 16 Euroopa riiki otsustas esmaspäeval tunnustada Venezuela ajutise presidendina opositsiooniliidrit Juan Guaidod. Türgi on koos Venemaa, Hiina ja veel kuue riigiga aga kinnitanud toetust president Nicolas Madurole.

"Kas Venezuela on teie riik? Kuidas saate kedagi kohalt lahkuma sundida, kui ta sai valimiste tulemusel tööle? Kuidas saad anda presidendiameti kellelegi, kes pole isegi valimistel osalenud? Kus on demokraatia? Mispärast selline alatus? Ühelt poolt nõuate demokraatia, demokraatia, demokraatia ja hääletus, hääletus, hääletus ning siis kukutate valitsuse jõu ja pettusega?" rääkis Türgi riigipea.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: