Venezuela maaväe kolonel loobus Maduro toetamisest Guaidó kasuks

Tegevteenistuses Venezuela maaväe kolonel loobus president Nicolas Maduro toetamisest opositsioonijuhi Juan Guaidó kasuks.

"Relvajõududes on 90 protsenti meist väga rahulolematud," ütles sõjaväearstist kolonel Ruben Paz Jimenez laupäeval avaldatud videos. "Meid kasutatakse nende võimul hoidmiseks."

Jimenez ärgitas oma kaassõdureid lubama Venezuelasse humanitaarabi. Praegu ootab Colombias piiril Venezuelaga asuvas Cucuta linnas USA humanitaarabi saadetis.

Maduro keelas abil riiki tulla ning nimetas seda USA sissetungi eelmänguks.

Nädal varem loobus Maduro toetamisest ka õhuväe kindral Francisco Yanez. Sõjaväe toetus on Maduro võimulpüsimisele määravalt tähtis.

Guaidó ütles reedel, et on nõus astuma mis tahes samme, kaasa arvatud USA sõjalise sekkumise lubamine, et sundida Madurot võimult taanduma ja humanitaarkriisi leevendada.

Guaidó kuulutas end riigi ajutiseks presidendiks jaanuaris. Teda tunnustab Venezuela ajutise juhina lisaks USA-le veel umbes 50 riiki, kellest 20 on Euroopa Liidust.

Maduro käe all on Venezuela majandus sügavas kriisis ning riigis napib ravimeid ja muud eluks vajalikku. Seepärast peetakse humanitaarabi viimist Venezuelasse eriti tähtsaks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: