Põhimääruse järgi peab Kohtla-Järve riigigümnaasium olema eestikeelne

{{1550736780000 | amCalendar}}
Haridusminister Mailis Reps Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi kooliperega kohtumas
Haridusminister Mailis Reps Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi kooliperega kohtumas Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Mullu mais haridus- ja teadusministeeriumi välja antud Kohtla-Järve riigigümnaasiumi põhimääruse järgi on kooli asjaajamis- ja õppekeel eesti keel. Eelmisel nädalal aga teatas põhimääruse allkirjastanud haridusminister Mailis Reps, et gümnaasium alustab kakskeelsena.

Senini kehtiva Kohtla-Järve Gümnaasiumi põhimääruse paragrahv viis ütleb, et kooli asjaajamise keel on eesti keel ja kooli õppekeel on eesti keel. Määrusega saab tutvuda Riigi Teatajas.

Haridus- ja teadusministeeriumi täpsustuse kohaselt loetakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse kohaselt õppekeeleks keel, milles toimub õpe 60 protsendi ulatuses väiksemast lubatud õppekoormusest. Kui õpe ei toimu üheski keeles 60 protsendi ulatuses, loetakse õpe kakskeelseks, seisab seaduses.

Kohtla-Järvele rajatava riigigümnaasiumi ümber on viimastel kuudel olnud palju segadust. Riigigümnaasiumi rajamisega pidi senine eestikeelne Järve gümnaasium muutuma põhikooliks ning asutatav riigigümnaasium tulema samuti eestikeelne.

Ootamatult otsustas aga haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et riigigümnaasium tuleb teha 60-40 põhimõttel (60 protsenti õpetatakse eesti ja 40 protsenti vene keeles). See pahandas kohalikku eestikeelset kogukonda ja pälvis nii opositsiooni kui ka Keskerakonna koalitsioonipartnerite kriitikat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: