X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algas konkurss Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktori kohale

Haridusminister Mailis Reps kohtus esmaspäeval Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi rahvaga
Haridusminister Mailis Reps kohtus esmaspäeval Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi rahvaga Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Haridusministeerium kuulutas välja konkursi, et leida direktor septembrist tööd alustavale Kohtla-Järve riigigümnaasiumile.

Tänavu jaanuaris viisid pinged kooli ümber selleni, et direktoriks valitud Irina Putkonen pani ameti alates 1. veebruarist maha.

Ministeerium määras seejärel ajutise lahendusena direktori kohusetäitjaks Ülle Matsini, kes igapäevaselt on ametis Viljandi riigigümnaasiumi juhina.

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktoriks kohale tuleb kandideerimisavaldus esitada hiljemalt 25. märtsiks.

Ministeerium eeldab kandidaadilt juhtimist, mis tagab kooli arengu vastavalt riigigümnaasiumi kvaliteedikokkuleppele.

Kandidaadilt oodatakse veel kooli visiooni loomist, mis arvestab piirkonna eripäraga, koolikultuuri loomist, mis edendab eesti keelt ja kultuuri ning väärtustab ka teisi keeli ja kultuure.

Valitsus otsustas neljapäeval, et Kohtla-Järve riigigümnaasiumi lõpliku lahenduse ja keeleküsimuse asjus moodustatakse haridusministeeriumi kantsleri juhtimisel töörühm ning otsuste langetamine jääb järgmise valitsuse ülesandeks.

Haridusminister Mailis Reps rääkis valitsuse pressikonverentsil, et kohapeal on kolm soovi, mis ühendavad kõiki osapooli: esiteks soovivad kõik, et riigigümnaasium avataks, teiseks tahetakse, et loodavast koolist tuleks väga hea kool, kuid kolmas ühendav joon on paraku see, et konsensust pole ei kohapeal ega laiemalt.

"Need valikud, mida haridusministeerium täna tutvustas, olid see, et riigigümnaasiumi koosseisus on võimalik anda kohalikule kogukonnale see kindlustunne, et nad võivad jääda eraldi ja siis rahulikult sel perioodil, kui pole enam valimisi, saaksid nad riigis koos haridusministeeriumi ekspertidega analüüsida koos, mis osas jäävad nad Järve gümnaasiumisse eraldi, mis osas nad asuvad võib-olla teatud tundideks, kui nad seda soovivad, tehnikaülikooli kolledži tingimustesse, millises osas on nad suures majas ja millises osas soovivad nad eraldi olla," rääkis minister.

Ta lisas, et see on olnud kohaliku kogukonna soov, et nad ei lahustuks ära suurde gümnaasiumi. Kirjeldatud võimaluse on haridusministeerium väga põhjalikult läbi kaalunud ja valmis pakkuma ning see võiks Repsi sõnul olla üks lahendustest, mida loodav ekspertrühm haridusministeeriumi kantsleri tasemel arutaks.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: