President Kaljulaid kuulutas välja Euroopa Parlamendi valimised

{{1550829360000 | amCalendar}}
President Kersti Kaljulaid Tabasalu Ühisgümnaasiumis
President Kersti Kaljulaid Tabasalu Ühisgümnaasiumis Autor/allikas: Mattias Tammet / presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid kuulutas reedel välja Euroopa Parlamendi valimised.

"Valimised ei saa tulla enne, kui neid pole välja kuulutatud," ütles Tabasalu Ühisgümnaasiumis õpilastega kohtunud ja neid valimistel hääletama kutsunud Kaljulaid.

"Siinkohal kuulutan Euroopa Parlamendi valimise seadus paragrahv 3 lõike 3 alusel välja Euroopa Parlamendi valimised 26. mail 2019," ütles president Kaljulaid ja allkirjastas gümnaasiuimi õpilaste ees sellekohases otsuse.

President kutsus Tabasalu Ühisgümnaasiumi õpilasi osalema ühiskonnaelus esmalt kohalikul tasandil, aga ka riigipoliitikas ning valimistel osaledes.

Valige sellise poliitiku poolt, kelle vaateid te teate ja kelle vaateid te toetate. Lisaks võrrelge lubaduste hinda, soovitas president. "Rahvas tervikuna ei eksi ja saab sellise riigikogu, mida ta vajab," lisas Kaljulaid.

President rääkis ka tehnoloogilisest muutusest ning poliitika noorenemisest, millega praegused kooliõpilased peavad tulevikus hakkama saama. Presidendi hinnangul on Eesti juba praegu maailmas juhtiv riik uuele tehnoloogiale seadusandlike raamistike loomisel, mis võimaldab need Eestis esimesena kasutusele võtta. Kaljulaid rõhutas, et seda positsiooni tuleb hoida.

"Seda sidet peate teie hoidma - arusaamist uuest tehnoloogiast, et Eesti oleks see liivakast, kuhu tullakse uusi ideid proovima," rääkis Kaljulaid.

Kaljulaid andis reedel ühiskonnaõpetuse tunni Lasnamäe Gümnaasiumis ja pärast Tabasalu Ühisgümnaasiumis.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 26. mail. Vastavalt seadusele peab president valimised välja kuulutama vähemalt kolm kuud enne valimispäeva.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: