ÜRO juht käivitas globaalse strateegia vihakõne vastu

ÜRO peasekretär Antonio Guterres.
ÜRO peasekretär Antonio Guterres. Autor/allikas: Li Muzi/Xinhua/Sipa USA/Scanpix

ÜRO peasekretär António Guterres käivitas esmaspäeval uue üleilmse strateegia vihakõne vastu, mis on tema sõnul "mürgitamas" debatti olulistel teemadel nagu ränne.

Guterres kuulutas strateegia välja ÜRO inimõiguste nõukogus, kampaaniat hakkab juhtima peasekretäri erinõunik genotsiidi ennetamise alal Adama Dieng.

"Vihkamine on liikumas peavoolu - ühtviisi liberaalsetes demokraatiates ja autoritaarsetes süsteemides," ütles Guterres inimõiguste nõukogu 40. istungjärgu avakõnes. "Osa suurparteisid ja riigijuhte võtab nišiideid üle oma propagandasse ja valimiskampaaniatesse."

Guterres tõi eraldi välja "hiigelkampaania", mis tema sõnul mobiliseeriti ÜRO globaalse ränderaamistiku vastu. "Oleme näinud, kuidas debatti inimeste liikumise üle mürgitati libanarratiividega, mis sidusid põgenikud ja migrandid terrorismiga ning panid nende arvele paljud ühiskonna hädad," ütles peasekretär, nimetades raamistikuvastast kampaaniat läbikukkunuks.

Dieng "kujundab süsteemi tasandi strateegia ja esitab globaalse tegevuskava" vihkamiskõnega võitlemiseks", sõnas Portugali ekspeaminister.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: