Reformierakond alustab koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga

Reformierakonna juhatus otsustas alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga. Kõnelustest Isamaa ja sotsidega ei saanud asja nende kahe partei omavaheliste vastuolude tõttu.

"Me teeme ettepaneku alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga. Isamaa ja sotsiaaldemokraatidega on meil päris palju ühisosasid. Probleem on ennekõike nende omavahelistes suhetes. Mõlemad nad möönsid, et nad tuleksid koalitsiooni selle pagasiga, mis tuleb praegusest valitsusest ja see on ette programmeeritud raskus," ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas ajakirjanikele.

Kallase sõnul on mitmed sotside juhid, näiteks Sven Misker ka avalikult kommenteerinud, et koostöö Isamaaga lonkas neil kahte jalga.

See, kas Keskerakonnaga koalitsioonikõneluste alustamine ka kokkuleppega vormub, on Kallase sõnul hetkel raske öelda. "Aga praeguse seisuga me hindame, et see oleks lihtsam."

Kallase sõnul esitas ta kolmapäeval Reformierakonna juhatuses mõlema koalitsiooni variandi plussid ja miinused ning seisukoht Keskerakonnaga koalitsioonikõnelusi alustada oli juhatuses ühtne.

"Kui me kahe peale esindame 2/3 valijaskonnast, siis oleks see koalitsioon, mis kõige rohkem valijaid esindaks. See on kõige tähtsam. Teiseks, kahekesi valitsedes oleks ka valitsus stabiilsem."

Kallas kinnitas, et nad ei kutsunud Keskerakonda koalitsioonikõnelustele selleks, et nad ühel hetkel hüljata ja teha liit Isamaa ja sotsidega.

"Läbirääkimistel on minu enda praktikas olnud see, et kui sa ühe välja valid ja nendega ei õnnestu, siis teine pool kruvib hinna kõrgeks. Meie eesmärk on sõlmida koalitsioonilepe Keskerakonnaga."

Ajakirjanike küsimusele, et Reformierakond võitis valimised paljuski Keskerakonnale vastandudes, tunnistas Kallas, et nii see oli, kuid nüüd tuleb probleemid suurtes küsimustes läbi rääkida.

"Meie soov on minna edasi tempokalt, alustada kasvõi täna koalitsioonikõnelusi. Aga nüüd peab Keskerakond otsustama. Ma olen Jüri Ratasega rääkinud ja olen aru saanud, et tema soov on tema juhitav erakond kindlasti koalitsiooni viia."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: