Kukk: usun, et Reformierakond tahab Keskerakonnaga siiralt koalitsiooni

Praeguseks poliitikast lahkunud kunagine reformierakonna peasekretär Martin Kukk ütles "Aktuaalse kaamera" stuudiointervjuus, et Reformierakond tahab Keskerakonnaga siiralt koalitsiooni.

Saatejuht Margus Saar küsis, kas Reformierakond tahab päriselt Keskerakonda valitsusse kaasata või käib Kallasel topeltmäng ja tegelikult testitakse teiste partnerite huvi.

"Koalitsiooniläbirääkimistel sellist topeltmängu mängida on ülimalt keeruline, Eesti on väike ja kõik suhtlevad kõigiga. Ma ise arvan, et Reformierakond siiralt tahab Keskerakonnaga koalitsiooni sõlmida," vastas Kukk.

"Seda on ju kõik erakonnajuhid kinnitanud, et selliseid konsultatsioone kõikide erakondadega peetakse ja suhtlemine ikka käib, aga kui algavad ametlikud läbirääkimised koalitsiooni sõlmimise teemal, siis paralleelseid läbirääkimisi üldjuhul ei peeta," lisas ta.

Kukk rääkis, et Kaja Kallase huvi on kiirelt koalitsioon kokku panna ja Jüri Ratas tahab venitamisega Keskerakonna aktsiaid tõsta.

"Täna tundub olevat nii, et Kaja Kallase huvi on võimalikult kiiresti valitsuskoalitsioon kokku saada ja Jüri Ratase huvides on täna see, et mida pikemaks need konsultatsioonid kujunevad, seda suurem on tõenäosus ka temal oma erakonna aktsiaid tõsta," sõnas Kukk.

Kukk arvas, et Keskerakonna juhatusel ei ole ühtegi objektiivset põhjust mitte alustada Reformierakonnaga koalitsiooniläbirääkimisi ning prognoosos, et see otsus tehakse reedel ära.

Kukk lisas, et ekspertide kaasamiseks ja ministrikohtade jagamiseks läheb siis, kui põhiküsimustes on kokku lepitud. "Siis hakkavad rahandusministeeriumi esindajad ja teised eksperdid hindama, mis üks või teine valimislubadus reaalses elus maksma hakkaks. Personaaliad ja ministrite portfellid reeglina jäetakse tavaliselt kõige lõppu ja sellel on ka see põhjus, et isikud ja isikute huvid ei hakkaks segama sisulisi koalitsiooniläbirääkimisi," rääkis Kukk.

Samas spekuleeris Kukk, et see, et Kaja Kallas tegi praegu ettepaneku Keskerakonnale alustada koalitsiooniläbirääkimisi, ei tähenda, et kolmikliit Isamaa ja sotsidega ei või siiski sündida. Samuti ei ole Kuke hinnangul välistatud ka see, et Jüri Ratas ei ole maha matnud mõtet saada ise peaministriks ja ainuke võimalus selleks on valitsus koos EKRE ja Isamaaga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: