Fotod: Kallas ja Ratas kohtusid, et arutada võimalikke koalitsioonikõnelusi

{{1551885120000 | amCalendar}}

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas kohtusid kolmapäeva õhtupoolikul riigikogus Reformierakonna fraktsioonis, et arutada võimalusi koalitsioonikõneluste alustamiseks. Keskerakond teeb otsuse reedel toimuval juhatuse koosolekul.

Kaja Kallas ütles pärast kohtumist, et Reformierakond ei tagane lubadusest tõsta tulumaksuvaba miinimum kõigile 500 euroni.

"Sellele maksuplaanile oleme me saanud valijatelt väga suure mandaadi ja see on see positsioon, millest me lähtume. See ongi koalitsiooniläbirääkimiste teema, millest me hakkame läbi rääkima, praegu me veel ei räägi, aga see on see teema, millest me ei saa taganeda," ütles Kallas.

Jüri Ratas kommenteeris kohtumist järgmiselt. "Keskerakonnal on mõningad küsimused, mis on seotud, et kas on mõeldav, et see tulumaksureform 500 eurot kõigile, et kas see on nende kindel soov, et me ei saa sellega kaasa minna," ütles Ratas.

Kaja Kallas ütles "Ringvaates", et usub, et leiab Jüri Ratase ja Keskerakonnaga ühisosa koolisüsteemi puudutavates küsimustes.

Kallas: Ratas ütles, et päevane viide tuleneb peaministrikohustustest

Asjaolu, et Keskerakonna juhatuse koosolek koalitsioonimoodustamise küsimuses on alles reedel tekitas Kallase sõnul küsimuse, et kas Keskerakond, siis ei taha koalitsiooni teha, kui päev tuleb oodata.

"Ma küsisin ka. Minu jaoks see signaal on see, et te siis ei taha teha, kui te vahepeal võtate ühe päeva. Et mis seal nii pikalt siis arutada on - kas alustada neid läbirääkimisi või mitte alustada," rääkis Kallas. 

Samas ütles Kallas, et mõistab, et Ratasel on peaministrikohustused. "Homme on valitsuse istung ja pressikonverents, ja igasugused kohustused, mis tal on. Ta ütles, et see viide on tingitud tema töökohustustest, mitte siis sellest, et tegelikult kombitakse mingeid muid variante," rääkis Kallas.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ei soovinud päeval hinnata kui tõenäoline on koalitsiooni moodustamine Reformierakonnaga.

Reformierakonna juhatus otsustas kolmapäeval teha ettepanek alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga.

Kõnelustest Isamaa ja sotsidega ei saanud asja nende kahe partei omavaheliste vastuolude tõttu, ütles Reformierakonna juht Kaja Kallas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: