Venezuela mattus elektrikatkestuse järel pimedusse

{{1552030020000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Suurem osa Venezuelast mattus neljapäeva õhtul pärast massiivset elektrikatkestust pimedusse ning elektrivarustust pole suudetud reede hommikuks taastada.

Kui välja arvata üksikud omaenda generaatoriga hooned, katkes elektrivarustus kogu Caracases vahetult enne hämaruse saabumist kell 16.50. Elektrita jäi pealinna metroo ning katkes ka interneti- ja telefoniteenus. 

Selle maailma ühe ohtlikuma linna tänavad tavaliselt tühjenevad pimeduse saabudes. Sel korral aga oli liiklejaid tuhandeid, sest muidu metrood kasutavad inimesed pidid jalgsi koju minema ning teedel valitses segadus, sest ükski valgusfoor ei töötanud.

Kohaliku ajakirjanduse andmeil jäi elektrita suurem osa riigist. Osade väljaannete teatel kadus elekter 22 riigi 23 osariigis ning seekordset katkestust peetakse viimaste aastaste hullimaks.

President Nicolas Maduro valitsus nimetas juhtunut sabotaažiks.

"Nad saboteerisid peageneraatorit .... see on osa elektrisõjast riigi vastu," kirjutas Twitteris  riiklik elektriettevõte CORPOELEC. "Me ei luba seda ja töötame teenuse taastamise nimel," lubas firma.

Riigi idaosas Bolivari osariigis asuv Guri hüdroelektrijaam on Brasiilia ja Paraguay piiril asuva Itaipuga üks tähtsamaid omasuguseid Ladina-Ameerikas.

Elektrikatkestused on majanduskriisis vaevlevas Venezuelas tavalised. 

Ekspertide sõnul ei investeeri valitsus taristusse, režiim aga süüdistab sabotööre, kuid jätab nad alati konkreetselt nimetamata.

Möödunud aastal andis Maduro relvajõududele korralduse tagada hüdrogeneraatorite kaitse, kuid elektrikatkestused jätkuvad.

Venezuela elanikud ei lähe elektrikatkestuse tõttu kooli ega tööle

Venezuela valitsus andis reedel ulatusliku elektrikatkestuse tõttu kooliõpilastele ja ametiasutuste töötajatele korralduse koju jääda.

President Nicolás Maduro nimetas juhtunut sabotaažiks ja ütles, et töö ja koolitundide ärajätmise otsusega püütakse lihtsustada elektrivarustuse taastamist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: