Lauristin taandub tervise ja eakuse tõttu aktiivsest poliitikast

Sotsiaaldemokraatlikku erakonda kuuluv veteranpoliitik Marju Lauristin (78) loobub oma kohast Tartu linnavolikogus ja lubas valimistel enam mitte kandideerida, otsuse põhjuseks poliitikast taanduda on hädad tervisega.

"Ma ei tule ära erakonnast ega erakonna juhatusest, tahan tervislikel põhjustel oma koormust vähendada ja mul on palju teisi ülesandeid, sealhulgas õppetöö," ütles Lauristin laupäeval ERR-ile.

"Pole õnneks ka kuhugi enam kandideerida. Kui kahe aasta pärast on kohalikud valimised, siis olen ma juba üle 80 aasta vana. Kõik inimesed saavad vanaks," nentis Lauristin.

Ta ütles, et tal on osaline koormus Tartu Ülikoolis ja sellega ta jõudumööda jätkab. "See töö pakub mulle rõõmu," lausus Lauristin.

"Asi on lihtsalt ju loomulik. Toimub põlvkondade vahetus. Ja meie põlvkonna töö, mis me Eesti jaoks oleme suutnud teha, on ju suures piirides tehtud. Praegu on aeg järele mõtelda, analüüsida, tõesti vaadata ka teistpidi selle pika kogemuse pealt natuke kaugemale ette," ütles Lauristin "Aktuaalsele kaamerale".

"Ja minul on olnud viimane poolteist aastat palju tegemist Eesti haridusvisiooniga 2035, mis on olnud väga väga suur ja huvitav väljakutse ja eks see on ka natuke mind ära kurnanud, niiet jah, ma otsustasin, et ma võtan natuke koormust vähemaks. Ja mis seal salata, see Tartu raekoja trepp on ka nii kõrge ja järsk, niiet mul on igakord selline tunne, et ma saan infarkti, kui ma seda mööda ronin, niiet ma võtan ühe infarktiohu vähemaks," lisas ta.

Ta lisas, et jätkab poliitilistel teemadel avalikult sõna võtmast. "Mälestuste kirjutamiseks pole veel aega. Loodan, et arvamusartiklite kirjutamiseks on," ütles Lauristin.

Lauristin lõpetas Tartu Ülikooli 1966. aastal ajakirjanduse ja sotsioloogia erialal.

Ta oli Eesti Kongressi ja Põhiseaduse Assamblee liige.Lauristin kuulub 20. Augusti Klubisse, mis ühendab inimesi, kes hääletasid ülemnõukogus Eesti iseseisvuse taastamise otsuse poolt.

Lauristin oli aastatel 1992-1994 Mart Laari valitsuse sotsiaalminister, ka kuulus Lauristin Euroopa Parlamenti, kuid 2017. aastal ta loobus sellest kohast.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: