Narva volikogu valis uueks linnapeaks Aleksei Jevgrafovi

{{1554732840000 | amCalendar}}

Narva linnavolikogu valis esmaspäeval peetud erakorralisel istungil uueks linnapeaks oodatult Aleksei Jevgrafovi.

Uue linnapea kandidatuuri esitas volikogus enamust omav fraktsioon Kodulinn Narva, opositsioon oma kandidaati üles ei seadnud. Senise abilinnapea Jevgrafovi poolt hääletas 22 saadikut, vahendasid ERR-i venekeelne uudisteportaal ja "Aktuaalne kaamera".

Linnavolikogu avaldas senisele linnapeale, Keskerakonna liikmele Tarmo Tammistele umbusaldust 15. märtsil. Sellest ajast on parteitu Jevgrafov olnud linnapea kohusetäitja.

Narva linnapea vahetamise juured viivad eelmise aasta varasügisesse, kui korruptsioonikahtluse said rida Keskerakonda kuulunud Narva linnavolinikke, misjärel Keskerakond otsustas nad erakonnast välja arvata.

Väljavisatud võtsid volikogust kaasa teised kohalikud keskerakondlased ja moodustasid omaette suurima fraktsiooni Kodulinn Narva. Nende käes on volikogu 31 kohast 21 ehk täielik kontroll. Uue fraktsiooni juht oli Aleksei Voronov, kes aga märtsi lõpus korruptsioonis kahtlustatuna kaheks kuuks kinni peeti. Aprilli alguses esitas Voronov volikogust väljaastumise avalduse.

Uue võimufraktsiooni moodustamise järel jäi linnapea Tammiste edasi Keskerakonda ja ka linnapeaks. Tammiste kandideeris riigikogu valimistel parlamenti, kuid teda ei saatnud edu. Kuna Tammiste keeldus ise tagasi astumast, otsustas Kodulinn Narva talle umbusaldusavaldust avaldada.

39-aastane Jevgrafov töötas Narva abilinnapeana alates 2017. aasta sügisest. Teda peetakse asjatundjaks linnamajanduse alal ja eelkõige oodatakse positiivseid muutusi selles valdkonnas.

Jevgrafov lubab esimeste sammude seas tõsta ametnike palku ja taastada Euroopa Kultuuripealinna taotlust valmistava komisjoni tegevus. 

Ta ütles ERR-i korrespondendile Jüri Nikolajevile, et soovib muuta linnavalitsuse tööd. 

"Esialgu peame tõstma palkasid, sellepärast, et praegu meie palgad on nii madalad, et jube keeruline on leida inimesi, spetsialiste just töökohtadele ja vaatame struktuuri üle. Aga esimese sammuna, arvatavasti selle nädala jooksul, ma moodustan kultuuripealinna kandideerimise komisjoni uuesti. Praegu räägime kandidaatidega ja arvatavasti, võib-olla isegi ülehomme, seda teeme. Me peame säilitama suuremahulise töö, mis oli tehtud eelmisel aastal ja kindlasti peame panustama sellele, et jätkata seda tööd," selgitas ta.

Toimetaja: Mait Ots, Viktor Solts, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: