Mõjukas Narva linnavolinik teenis mullu linnalt palgatulu üle 12 000 euro kuus

{{1552887000000 | amCalendar}}
Aleksei Voronov.
Aleksei Voronov. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Narva linnapea Tarmo Tammiste kukutamises võtmerolli mänginud ja piirilinna mõjukaimaks inimeseks peetav valimisliidu Kodulinn Narva juht Aleksei Voronov teenis eelmisel aastal Narva linnaga seotud asutustest palgatulu kokku 144 460 eurot ehk 12 038 eurot ja 38 senti kuus.

Eesti Päevaleht kirjutab, et mulluse majandushuvide deklaratsiooni järgi teenis Voronov AS-ist Narva Vesi, Narva linnavalitsuse kantseleist, sihtasutusest Narva Haigla ja Narva Linna Arendus palgatulu 144 460 eurot.

Võrdluseks toob ajaleht, et statistikaameti andmetel oli 2017. aastal Narvas sealse palgatöötaja keskmine brutotulu 889 eurot ja 40 senti, Ida-Virumaa keskmine brutokuupalk ulatus 2018. aasta neljandas kvartalis 1102 euroni, mis on üks Eesti madalamaid.

Aleksei Voronov kuulus aastaid Keskerakonda, aga pidi sealt lahkuma, kui korruptsioonikahtlustus esitati talle ja kokku kaheksale linnavolikogu liikmele, misjärel võttis Voronov koos endaga kaasa volikogu keskerakondlased ja moodustas valimisliidu, mis omab 31-liikmelises volikogus 22 kohta.

Voronov ise ütles, et Tammiste umbusaldamise põhjuseks polnud see, et ta otsustas Keskerakonda edasi jääda, ühtlasi lubas Voronov mitte loobuda Narva Euroopa kultuuripealinnaks pürgimisest.

Voronov ütles ERR-i venekeelsele uudisteportaalile, et väljatoodud summad käivad 2017. aasta kohta ning 2018. aasta majanduslike huvide deklaratsiooni ta veel esitanud pole.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: