Eesti sotsiaalmeedias pälvivad tähelepanu poliitilised algatusgrupid

Foto: Sotsiaalmeedia

Viimasel paaril päeval on sotsiaalmeedias silma paistnud algatus "Kõigi Eesti", mille taga on mitmed kultuuri- ja ühiskonnategelased ning ettevõtjad. Liikumise korraldusgruppi kuulub üle tuhande inimese ja sellel on Facebookis juba üle 24 000 jälgija.

"Kõigi Eesti" seostub eelkõige pisikeste seest tühjade valgete südametega, mis on tekkinud paljude inimeste Facebooki profiilipiltidele.

Ettevõtja Indrek Kasela sõnul ei jää algatus ainult sotsiaalmeediasse ning parasjagu mõeldaksegi selle peale, kuidas ka edaspidi pildil olla. Algatuse eesmärk on tuletada poliitikutele meelde, et valijad hääletavad igapäevaselt nende tegevuse üle.

Küsimusele, kellele algatuse sõnum suunatud on ja kas teemaks on kogu Eesti poliitiline kultuur ja praegu räägitakse siin EKRE-st, vastas Kasela järgnevalt: "Ega siin ei ole ainult mustad ja valged. Ega EKRE ei ole ainult Jaak Madison või Martin Helme. Ma arvan, et ka nemad on vähemus iseenda parteis. Nad peavad aru saama, poliitikud, et nende tegudel ja sõnadel on tagajärjed. See ei ole vaba foorum."

Profiilipilti muutis ka EKRE aseesimees Jaak Madison. Küll aga lisades südame asemel sinna suitsupääsukese - nii kutsus Madison üles inimesi vähem vihkama.

"Eks see ole ka taotluslik ülespuhumine. Inimesed näitavad oma meelsust valimistel, mitte sümbolitega profiilifotodel. See on asendustegevus või lohutus inimestele, kes ei lepi reaalse olukorraga. Nagu siis kui Trump sai võimule, inimesed nutsid New Yorkis. Polnud hullu. Elasid edasi," kommenteeris Madison.

"Ma arvan, et selline moodustis nagu Jaak Madison, ma eeldan, et tema tegelik soov on saada Euroopa Parlamenti, saada soojem koht kui Riigikogu. See on vastutustundetu. See on probleem ka EKRE sees, et neil on selline inimene nagu Jaak Madison, kes halvustab teisi inimesi," arvas omakorda Kasela.

"Ma arvan, et elu läheb edasi ja lepivad ka nemad - demokraatia ei ole alati kõigile meeldiv. Meie aksepteerisime 2015. aastal fakti, et valitsuse tegid Reformierakond, sotsid ja IRL. Nii nagu täna on lootust sellele, et tuleb teistsugune valitsus," märkis taas Madison.

Vastukaaluks "Kõigi Eesti" Facebooki-lehele ilmus keskkonda ka leht "Eestlaste Eesti", kus on praegu veidi üle kolme tuhande jälgija.

Kirjandusteadlane ja õppejõud Rein Veidemann leidis, et ühiskond on reageerinud poliitikas toimuvale allergiliselt.

"Allergilisus tänu sellele, et meil on sotsiaalmeedia segunenud tavameediaga ... reaktsioon on hüsteeria. Ühiskond on reageerinud sellele, toonud esile selle, mis Eestis on kogu aeg tema nuhtluseks olnud, et ühiskond toimib vastandamise kultuuri režiimil," arvas ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: