X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pomerants: Isamaa usub EKRE karmi retoorika mahenemist

Erakonna Isamaa juhatuse liige Marko Pomerantsi sõnul ei tasu Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) peljata ning loodetavasti on Isamaa neile edaspidi oma seisukohtade väljaütlemisel eeskujuks.

"Loodan, et EKRE läheneb Isamaale ja muutub vähemkarjuvaks ja tasakaalukamaks erakonnaks. Loodame, et oleme neile heaks mentoriks," rääkis Pomerants kolmapäeval ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast."

EKRE ja Isamaa ühinemisest pole Pomerantsi sõnul juttu olnud, lisades, et tegemist on kahe konservatiivse ja parempoolse maailmavaatega erakonnaga Eestis, mis on alles jäänud.

"Mis puudutab äärmuslikke seisukohti, siis jäetakse need koalitsioonikõnelustel lihtsalt kõrvale, tagumikutunde pole mõtet koos istudes teha," lausus Pomerants, lisades, et sama seisukohta on väljandanud ka EKRE esimees Mart Helme. "Mis puudutab vastuolude käsitlust, siis tuleb muret tunda selle pärast, mis saab ühisosaks ja saab kirja koalitsioonilepingusse."

Pomerantsi sõnul on välistatud, et koalitsioonivalitsuse korral jõuaks valitsusest EKRE kaudu mõni "pöörane" eelnõu riigikokku.

EKRE "paugutajateks" nimetas Pomerants eeskätt nelja inimest, Mart ja Martin Helmet, Henn Põlluaasa ja Jaak Madisoni. "Selle ajakirjandus taandabki EKRE-le, aga mina näen üldjoontes teatavat rahulikkust."

Endine keskkonnaminister, riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Pomerants kogus äsja valimistel 1991 häält, kuid riigikokku ei pääsenud. Oma tulevaste plaanide kohta ütles ta: "Minu printsiibid on sellised, et töö peab olema huvitav, väljakutseid pakkuv ja tasuv."

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: