Kohtla-Järve abilinnapea: kõik õpilased on valmis eesti keeles õppima

Haridusminister Mailis Reps Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi rahvaga kohtumas
Haridusminister Mailis Reps Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi rahvaga kohtumas Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Kohtla-Järve põhikoolide õpilased on eestikeelsele õppele üleminekuks valmis, leiab linna hariduse eest vastutav abilinnapea Niina Aleksejeva.

Ajalehe Põhjarannik küsimusele, kas Kohtla-Järve põhikoolide lõpetajad on võimelised gümnaasiumis eesti keeles õppima ja kas nad on selleks valmis vastas Aleksejeva: "Jah /.../ Peavad olema." Ta lisas, et kõik õpilased on selleks valmis.

"Praktika näitab, et meil läheb kõik suurepäraselt: keelekümblus areneb, lasteaedades on samuti keelekümbluse rühmad, eestikeelne õpe toimib. Meil on praegu lasteaedades 97 rühma ja neist 26 on keelekümblusrühmad. Minu arvates ja ka teiste spetsialistide hinnangul, kes tegelevad selle teemaga nii Innoves kui haridus- ja teadusministeeriumis, on meie linnas kõik super. Ütlen veel kord: super," ütles paarkümmend aastat ametis olnud Aleksejeva ajalehele antud usutluses.

Aleksejeva lisas, et ta pole üldse nõus, et eesti keele õpetamine läheb Kohtla-Järvel raskelt. "Meil toimib kõik suurepäraselt − nii nagu seadus lubab ja õppekava ette näeb /.../ Lapsed saavad hakkama. 80 protsenti meie gümnaasiumide lõpetajatest lähevad Eesti ülikoolidesse. See räägib millestki. Aga hinnang, et eesti keele õpetamine käib halvasti, ei ole õige. Nii hindavad inimesed, kes ei tea sellest mitte midagi."

Valitsus otsustas 21. veebruari istungil, et valimiste eel palju segadust tekitanud Kohtla-Järve riigigümnaasiumi asjus moodustatakse haridusministeeriumi kantsleri juhtimisel töörühm.

Keskerakonda kuuluv haridusminister Mailis Reps ütles, et töörühma juhtivateks tegelasteks on haridusspetsialistid ja juht haridusministeeriumi kantsler, aga lisaks on sinna palutud kõik kogukonnaliikmed, kohalikud eksperdid, osapooled ning ka kõrgharidusasutuste esindajad, kuna piirkonnas on kolm kolledžit.

Kohtla-Järve eestikeelne kogukond soovib, et Kohtla-Järve riigigümnaasium tuleks sajaprotsendiliselt eestikeelse õppega ning segakoolis õppida soovijad võiks seda teha Jõhvis. 

Tekkinud segaduses pani ameti maha eelmisel aastal valitud direktor ning praegu on käimas uue direktori otsimise konkurss, mis lõpeb 25. märtsil. Ajutise juhina veab Kohtla-Järve riigigümnaasiumi käivitamise protsessi Viljandi riigigümnaasiumi direktor Ülle Matsin. 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: