Kohtla-Järve riigigümnaasiumi töörühma pole veel tehtud

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ehitus.
Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ehitus. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Valitsus otsustas 21. veebruari istungil, et valimiste eel palju segadust tekitanud Kohtla-Järve riigigümnaasiumi asjus moodustatakse haridusministeeriumi kantsleri juhtimisel töörühm. Kahe nädala jooksul pole seda veel loodud.

Haridusminister Mailis Reps ütles, et töörühma juhtivateks tegelasteks on haridusspetsialistid ja juht haridusministeeriumi kantsler, aga lisaks on sinna palutud kõik kogukonnaliikmed, kohalikud eksperdid, osapooled ning ka kõrgharidusasutuste esindajad, kuna piirkonnas on kolm kolledžit.

Haridus- ja teadusministeeriumist teatati täna, et töörühma komplekteerimine on käimas, kuid tulemustest on veel vara rääkida. Töörühm on kavas kokku kutsuda märtsikuu teises pooles.

300 õpilasele mõeldud Kohtla-Järve riigigümnaasiumis pidi sarnaselt 2015. aasta sügisel avatud Jõhvi riigigümnaasiumiga tulema kaks õppesuunda, üks 100 protsenti eestikeelne ja teine nn 60/40 õppesuund, kus vähemalt 60 protsenti õppeainetest õpetatakse eesti keeles.

Kohtla-Järve eestikeelne kogukond soovib, et Kohtla-Järve riigigümnaasium tuleks sajaprotsendiliselt eestikeelse õppega ning segakoolis õppida soovijad võiks seda teha Jõhvis. Haridusministeeriumist anti kooli õppekeele osas segaseid signaale ja lõpuks pidi asja klaarima tulema haridusminister. Kokkuvõttes selgus, et segadus on nii suur, et valitsus õppekeele kohta otsust vastu võtta ei suutnud. Selleks, et uuel valitsusel oleks seda kergem teha, otsustatigi luua töörühm.

Tekkinud segaduses pani ameti maha eelmisel aastal valitud direktor ning praegu on käimas uue direktori otsimise konkurss, mis lõpeb 25. märtsil. Ajutise juhina veab Kohtla-Järve riigigümnaasiumi käivitamise protsessi Viljandi riigigümnaasiumi direktor Ülle Matsin. Koolile otsitakse ka õpetajaid ning järgmise nädala teisipäeval ja kolmapäeval on riigigümnaasiumi eestvedajatel plaanis kohtumised kooli potentsiaalsete õpilastega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: