Tuumakütus jõuab Astravetsi jaama ilmselt kolmandas kvartalis

Astravetsi tuumajaama ehitamine 2015. aastal.
Astravetsi tuumajaama ehitamine 2015. aastal. Autor/allikas: Aljaksandar Stelmahh/Wikimedia Commons

Valgevenes valmiv Astravetsi tuumajaama saab tuumakütuse oodatavasti selle aasta kolmandas kvartalis, ütles riigi aseenergiaminister Mihhail Mihhadjuk.

"Kütuse tarnimine pole eesmärk omaette. Me ootame, et see juhtuks kolmandas kvartalis sel aastal," vahendas ajaleht SB Belarus Segodnja Mihhadjuki sõnu.

Mihhadjuki sõnul tarnitakse kütus vähemalt kuu aega enne esimese reaktori töö alustamist. Ta lisas, et kui kütus kohale jõuab, piiratakse ka ehitisele ligipääsuga inimeste arvu.

Praegu on Astravetsi tuumajaama esimest reaktorist valmis umbes 90 protsenti ja teisest 70 protsenti, rääkis aseminister. "Oleme alustamas hüdraulilisi teste, varustuse külma ja kuuma katseid," lausus ta.

"Sellele järgneb esimese tuumareaktori füüsilise töö algus, mis tähendab, et tuumakütus laetakse reaktorisse ja algavad asjakohased katsed vastavalt erinevatele nõuetele," ütles Mihhadjuk.

Astravetsi tuumajaam liidetakse elektrivõrguga kui see on saavutanud nimivõimsusest 40 protsenti. Toodangut suurendatakse nimivõimsuseni järkjärgult. "Teeme tööd, et kõik need staadiumit selleks aastaks valmis saada," lausus aseminister.

Ta lisas, et aasta teises pooles tulevad tuumajaama turvalisust hindama hulk rahvusvahelisi missioone.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: