Viru maakohus ei jätnud Voronoviga seotud ärimeest vahi alla

Korruptsioonikahtlusega Narva linnavolinikest on ainsana süüdi mõistetud Aleksei Voronov.
Korruptsioonikahtlusega Narva linnavolinikest on ainsana süüdi mõistetud Aleksei Voronov. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Viru maakohus lükkas tagasi prokuratuuri taotluse vahistada munitsipaalettevõtte Narva Vesi korruptsioonijuhtumis kahtlustatav ärimees.

Kohus vabastas korruptsioonijuhtumiga seotud isiku pärast 48-tunnist kinnipidamist. Kohtutoimikus on ainult kahtlustatava initsiaalid S.B., vahendas ERR-i venekeelne portaal.

Viru ringkonnaprokuratuur ei kavatse kohtu otsust vaidlustada.

Keskkriminaalpolitsei pidas 26. märtsil kinni Narva Kodulinna fraktsiooni juhi Aleksei Voronovi ja veel kuus inimest. ERR-ile teadaolevalt olid kinnipeetute seas kahe ehitusfirma omanik Sergei Berezovski ja Narva Vee vee- ja kanalisatsioonivõrkude osakonna juht Vitali Kanevski. Prokuratuur ei ole seda infot kinnitanud ega ümber lükanud.

Kolmapäeval pidas keskkriminaalpolitsei kinni ka Narva linnavolikogu liikme ja AS-i Narva Vesi nõukogu esimehe Vladimir Mižui, keda on alust kahtlustada altkäemaksu võtmises vastutasuna selle eest, et ametiisikuna tunnistas ta hanke raames tehtud tööd kvaliteetseks ning kinnitas tehtud tööde vastuvõtmise.

Kahtlustuse kohaselt kasutas Voronov AS-i Narva Vesi juhatuse liikmena oma positsiooni ja lõi oma tuttavatele eelisolukorra teiste hankes osalejatega võrreldes. Kahtlustuse järgi kohandas ta hanketingimusi oma soosikutele sobivaks, võimaldas hanke käigus muuta pakkumisi ning kindlustas seeläbi tuttavatele hankevõidud.

Linnavolikogu liikmena aitas Voronov kaasa Narva linnavalitsusest ehitusloa saamisele ja hankeprojektide kinnitamisele ning sai vastutasuna altkäemaksu ligi 60 000 eurot, märgitakse kahtlustuses.

Hetkeseisuga esitatakse kriminaalmenetluse raames kahtlustused kokku kaheksale inimesele, samas ei ole välistatud, et kahtlusaluste arv võib laieneda.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja uurimist juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: