Kohus võttis Narva linnavoliniku kaheks kuuks vahi alla

{{1553700300000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Kohus võttis kolmapäeval vahi alla ulatuslikus korruptsioonis kahtlustatava Narva linnavoliniku Aleksei Voronovi.

Prokurör taotles Viru maakohtus ulatuslikus korruptsioonis kahtlustatava Narva linnavoliniku Aleksei Voronovi vahistamist, kohus otsustas Voronini vahi alla võtta esialgu kuni kaheks kuuks. 

Prokuröri hinnangul on riigihangete korraldamise nõuete rikkumises ning korduvas suures ulatuses altkäemaksu küsimises ja võtmises kahtlustatava Voronovi vahistamine põhjendatud.

Kolmapäeval pidas keskkriminaalpolitsei kinni Narva linnavolikogu liikme ja AS-i Narva Vesi nõukogu esimehe Vladimir Mižui, keda on alust kahtlustada altkäemaksu võtmises, vastutasuna selle eest, et ametiisikuna tunnistas ta hanke raames tehtud tööd kvaliteetseks ning kinnitas tehtud tööde vastuvõtmise.

Lisaks Voronovile on samas kriminaalasjas mitu altkäemaksu võtmises kahtlustatavat Narva ametisikut ning kuut inimest kahtlustatakse vastavalt nende rollidele riigihanke nõuete rikkumises, altkäemaksu andmises, selle vahendamises ning dokumentide võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises.

Keskkriminaalpolitsei pidas Voronovi kinni teisipäeva varahommikul.

Kahtlustuse kohaselt kasutas Voronov AS-i Narva Vesi juhatuse liikmena oma positsiooni ja lõi oma tuttavatele eelisolukorra teiste hankes osalejatega võrreldes.

Kahtlustuse järgi kohandas ta hanketingimusi oma soosikutele sobivaks, võimaldas hanke käigus muuta pakkumisi ning kindlustas seeläbi tuttavatele hankevõidud.

Linnavolikogu liikmena aitas Voronov kaasa Narva linnavalitsusest ehitusloa saamisele ja hankeprojektide kinnitamisele ning sai vastutasuna altkäemaksu ligi 60 000 eurot, märgitakse kahtlustuses.

Viru ringkonnaprokuratuuri kinnitusel saavad kriminaalmenetluses esialgu kokku kaheksa inimest, kuid kahtlusaluste ring võib laieneda.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja uurimist juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Voronovi vahistamine võib tuua Narva poliitikasse värskeid tuuli

Aleksei Voronov alustas Narvas karjääri AS-i Narva Vesi juhina. Volikokku tulles kerkis ta võimufraktsiooni esimeheks ning Keskerakonnaga tülli minnes asutas kohaliku erakonna Kodulinn Narva, kuhu kavatses üle tuua kogu Keskerakonna Narva liikmeskonna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mõjuvõimsa poliitiku vahistamine tekitas võimuvaakumi, mida saavad kasutada teised erakonnad.

"Minu lootus on praegu ikkagi see, et kui süüdistus tema vastu osutub õigeks, siis hakkavad Narvas tegelikult ka suuremad muutused toimuma võimus. Narva jaoks on praegu võimalus tegelikult uut moodi alustada," ütles erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas.

Narva volikogu võimufraktsioon Kodulinn Narva, mis koosneb endistest keskerakondlastest ja mille esimees Aleksei Voronov vahi alla võeti, paanikaks põhjust veel ei näe.

"Igaühel on oma töö. Politsei töötab ja ka meie jätkame oma tööd, seepärast ootame mingisuguseid ametlikke kommentaare. Toimus meie fraktsiooni koosolek, me arutasime toimuvat, fraktsioon töötab rahulikult ja töö jätkub," rääkis Narva volikogu esimees Irina Janovitš.

Toimetaja: Merili Nael, Jüri Nikolajev

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: