Voronov vaidlustas enda vahistamise ringkonnakohtus

Korruptsioonikahtlusega Narva linnavolinikest on ainsana süüdi mõistetud Aleksei Voronov.
Korruptsioonikahtlusega Narva linnavolinikest on ainsana süüdi mõistetud Aleksei Voronov. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Ulatuslikus korruptsioonis kahtlustatav Narva Kodulinna fraktsiooni juht ja AS-i Narva Vesi juhatuse liige Aleksei Voronov vaidlustas enda vahistamise Tartu ringkonnakohtus.

Voronovi määruskaebuse kohaselt on ta end kõikidest võtmeametitest taandanud, mistõttu puudub oht, et ta saaks kriminaalmenetlust mõjutada. Ringkonnakohus ei ole tema määruskaebust veel arutusele võtnud.

Keskkriminaalpolitsei pidas 26. märtsil kinni Voronovi ja veel kuus inimest ning kohus võttis prokuratuuri taotlusel Voronovi esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla.

Samas ei rahuldanud Viru maakohus prokuratuuri taotlusi võtta vahi alla samas kriminaalasjas kahtlustatav ehitusettevõtja Sergei Berezovski ja veel üks ettevõtja.

Keskkriminaalpolitsei pidas märtis lõpus kinni ka Narva linnavolikogu liikme ja AS-i Narva Vesi nõukogu esimehe Vladimir Mižui, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises vastutasuna selle eest, et ta ametiisikuna tunnistas hanke raames tehtud tööd kvaliteetseks ning kinnitas tehtud tööde vastuvõtmise, kuid teda ei vahistatud.

Kahtlustuse kohaselt kasutas Voronov AS-i Narva Vesi juhatuse liikmena oma positsiooni ja lõi oma tuttavatele eelisolukorra teiste hankes osalejatega.

Kahtlustuse järgi kohandas ta hanketingimusi oma soosikutele sobivaks ning võimaldas hanke käigus muuta pakkumisi ja kindlustas seeläbi oma tuttavatele hankevõidud.

Linnavolikogu liikmena aitas Voronov kaasa Narva linnavalitsusest ehitusloa saamisele ja hankeprojektide kinnitamisele ning sai vastutasuna altkäemaksu ligi 60 000 eurot, märgitakse kahtlustuses.

Hetkeseisuga on kahtlustused kuritegudes saanud kaheksa inimest, kuid prokuratuuri kinnitusel võib kahtlusaluste ring laieneda.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja uurimist juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: