Ratase sõnul oli Voronoviga probleeme mõnda aega

Kaja Kallas ja Jüri Ratas kohtusid.
Kaja Kallas ja Jüri Ratas kohtusid. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Peaminister Jüri Ratase sõnul on taunitav, kuidas Narva linna on kaudselt juhitud läbi munitsipaalettevõtte, lisades, et korruptsioonikuriteos kahtlustatava Aleksei Voronoviga on probleeme olnud kaua.

"Selline juhtimine, mis on seotud ühe persooniga, kes teostab võimu läbi linnaettevõtte, ma ei pea seda õigeks," ütles Ratas neljapäeval valitsuse pressikonverentsil.

Narva linnavoliniku Aleksei Voronovi kahtlustab politsei selles, et AS-i Narva Vesi juhatuse liikmena võttis soodsamate hanketingimuste loomise eest altkäemaksu ligi 60 000 eurot, kinni peeti ka Narva linnavolikogu liige ja AS-i Narva Vesi nõukogu esimees Vladimir Mižui.

Keskerakond toetab Ratase sõnul Narva arengut ning sellised korruptsioonijuhtumeid ei tohiks toimuda. "Kartused ja probleemid Voronoviga on olnud pikalt üleval. Politsei teeb oma tööd professionaalselt," lausus Ratas.

Sotsiaaldemokraatliku erakonda kuuluv siseminister Katri Raik märkis pressikonverentsil, et ametist lahkudes kavatseb naasta Narva linnavolikokku. Ta lisas, et kohtub nädalavahetusel Yana Toomiga, kes on volikogu Keskerakonna fraktsiooni üles ehitamas.

Raigi sõnul on lootust, et fraktsioonist Kodulinn Narva tulevad osad liikmed sinna üle.

Aleksei Voronov alustas Narvas karjääri AS-i Narva Vesi juhina. Volikokku tulles kerkis ta võimufraktsiooni esimeheks ning Keskerakonnaga tülli minnes asutas kohaliku erakonna Kodulinn Narva, kuhu kavatses üle tuua kogu Keskerakonna Narva liikmeskonna.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: