Martin Repinski ei välista poliitikast lahkumist

Foto: Rene Kundla/ERR

Jõhvis enne riigikogusse naasmist alluvatega töölepingu lõpetamisega palju segadust tekitanud senine vallavanem Martin Repinski ei välista juba lähiajal poliitikast lahkumist.

Et Jõhvi keskerakondlasest vallavanem Martin Repinski otsustas minna riigikogusse, saab Jõhvi endale vähem kui viie aasta jooksu seitsmenda vallavanema. Repinski otsus oli seda kummalisem, et viimasel ajal on ta rääkinud oma meeskonna moodustamistest ja lahti on lastud mitmeid ametnikke.

Martin Repinskist saab teine Jõhvi vallavanem järjest, kes on ametis olnud vähem kui aasta. Repinski proovis lükata ümber kahtlused, et ta tuli eelmisel suvel vallavanemaks, et sellelt kohalt munitsipaalraha toel Riigikokku kandideerida. Ta nentis, et kokkuvõttes ta pigem kaotas Riigikogust vallavanemaks tulekuga hääli.

Vallavolikogu opositsioonisaadiku ja endise Jõhvi vallavanema Aivar Surva sõnul võib Repinski üheks vallavanema kohalt lahkumise põhjuseks olla see, et ta on huvitatud riigikogu liikme staatusega kaasas käivast saadikupuutumatusest. Surva arvates võib Repinski arvata, et oma käitumisega ta aitab oma parteid, kuid tegelikult võidakse hääli hoopis kaotada.

Martin Repinski häälte kaotust ei pelga, seda enam, et ta ei välista, et ta läheb poliitikast põllumajandusse tagasi. "Ma ei kahetse seda, et ma olen läinud poliitikasse, aga ei välista seda, et mingil hetkel lähen tagasi [kitsefarmi], ja ei välista, et see juhtub juba suhteliselt varsti," ütles Repinski.

Vahetult enne riigikokku minekut lõpetas Martin Repinski Jõhvis töölepingu mitme valitsevale vallavõimule mittesobiva inimesega. Repinski sõnul oli see tema soov, et töölepingud lõpetataks enne tema Riigikokku naasmist.

Võimalik tulevane Jõhvi vallavanem, kellele Repinski viitab, on praegune Jõhvi abivallavanem Max Kaur, kes on Keskerakonna soosik 11. aprillil plaanis olevaks vallavanema valimiseks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: