Stoltenberg: NATO ei taotle uut külma sõda Venemaaga

{{1554306120000 | amCalendar}}
Foto: Jim Lo Scalzo/EPA/Scanpix

NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi sõnul ei taotle allianss oma 70. aastapäeval uut külma sõda Venemaaga, kuid peab rohkem pingutama heidutuse nimel.

"Me ei soovi uut võidurelvastumist. Me ei soovi külma sõda. Kuid me ei peaks olema naiivsed," lausus Stoltenberg pöördumises USA kongressi poole NATO pidustuste ajal Washingtonis.

Peasekretär märkis, et 29-liikmeline allianss peab valmistuma külma sõja aegse keskmaa tuumajõudude leppe (INF) lõppemiseks pärast seda, kui Ühendriigid teatasid Venemaa rikkumistele viidates leppest lahkumisest. 

"Me ei soovi Venemaad isoleerida. Me püüdleme paremate suhete poole Venemaaga," märkis Stoltenberg.  

"Kuid isegi paremate suhete korral peame rasketega toime tulema," lisas ta. 

Stoltenberg: USA tugev toetus on alliansi selgroog

NATO peasekretär Jens Stoltenberg kinnitas kohtumisel esindajatekoja spiikri Nancy Pelosiga, et koostöös peitub jõud.

Stoltenberg on NATO 70. sünnipäeva puhul Washingtonis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Stoltenberg kohtus president Donald Trumpiga ning esineb kõnega kongressi ühisistungil.

Kohtumisel Pelosiga kinnitas Stoltenberg, et koostöös peitub jõud.

"Täname Stoltenbergi isiklikku juhtimist ja õnnitleme tema ametiaja pikendamist. Ma ei tea, kas see on pikendamine, aga me teame, et ta jääb ametisse veel mõneks ajaks. Kui president Truman allkirjastas NATO leppe, siis ta ütles: "Pikk samm igavese rahu suunal kogu maailmas". Täna kinnitame oma pühendumust kestvale rahule ja Ühendriikide pühendumust NATO-le," ütles Pelosi.

"Teame, et kaks maailmasõda, külm sõda ja terrorismivastane võitlus on näidanud meile, et koos me oleme tugevamad ja kaitstud. Seepärast peame hoidma seda sidet. Tugev parteideülene toetus USA-s, kongressis, inimeste seas Ühendriikides on olnud ja on endiselt meie alliansi selgroog," kõneles Stoltenberg.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: