Fotod: valitsusliitu moodustavad erakonnad pidasid volikogusid

Laupäeval kogunevad valitsusliitu moodustavate erakondade volikogud, et otsustada valitsuses osalemine ja kinnitada koalitsioonileping. ERR näitab erakondade pressikonverentse ka otsepildis.

Kavas oli koalitsioonileppe ja ministrikandidaatide kinnitamine.

EKRE ministrikandidaadid

Siseministrikandidaat on EKRE esimees Mart Helme, rahandusministrikandidaat erakonna aseesimees Martin Helme, keskkonnaministrikandidaat on ettevõtja ja praegune Rapla vallavolikogu esimees Rene Kokk, maaeluministri koha saab omavalitsustegelane Mart Järvik ning väliskaubandus- ja IT-ministri kohale esitab erakond pangandustaustaga Marti Kuusiku.

Isamaa ministrikandidaadid

Kaitseministriks esitab Isamaa Jüri Luige, justiitsministriks Raivo Aegi, välisministriks Urmas Reinsalu, rahvastikuministriks Riina Solmani ja kultuuriministriks Tõnis Lukase.

Keskerakonna ministrikandidaadid

Keskerakonna kandidaat haridus- ja teadusministri kohale on Mailis Reps, majandus- ja taristuministri kohale Taavi Aas, regionaalministri kohale Jaak Aab ja sotsiaalministri kandidaat on Tanel Kiik. Valitsust juhiks senine peaminister Jüri Ratas.

 

Isamaa volikogu

 

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: